مجلس ایران دات كام
متفكرآزاد :

مجلس به شعار شفافیت عمل کرد

مجلس به شعار شفافیت عمل کرد

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی به وعده خود درباره ی شفافیت عمل کرد، اما الان منتظر نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ی این مصوبه هستیم.روح الله متفکرآزاد در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ی میزان تحقق شعار شفافیت در مجلس یازدهم، گفت: تحقق شفافیت وعده تعداد زیادی از نمایندگان مجلس یازدهم در زمان انتخابات بود.
وی اشاره کرد: البته مجلس شورای اسلامی پیکره واحد نیست و طبق قانون اساسی کارهای هر نماینده ای قائم به شخص است.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس مانند دولت نیست که یک نفر در انتخابات ریاست جمهوری رأی می آورد و پاسخگوی کل بدنه دولت می باشد.
متفکرآزاد افزود: ما می توانیم بگوییم که اکثریت مجلس درباره ی شفافیت چه گفته است. در حقیقت، تعداد زیادی از نمایندگان مجلس شعار عمل به شفافیت را داده بودند و بنده هم یکی از نمایندگانی بودم که این وعده را دادم.
وی متذکر شد: زمانی که مجلس یازدهم شروع به کار کرد، نخستین طرحی که بنده به همراه ۶ نفر از نمایندگان دیگر به هیئت رئیسه مجلس ارائه کردیم، طرح شفافیت آرای نمایندگان بود. سپس طرح های دیگری هم درباره ی شفافیت به مجلس آمد و در نهایت طرح شفافیت قوای سه گانه، دستگاه های اجرائی و سایر نهادها مصوب شد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی به وعده خود عمل کرد و ما درباره ی شفافیت مصوبه داریم.
متفکرآزاد بیان کرد: البته شورای نگهبان ایراداتی به مصوبه شفافیت قوای سه گانه، دستگاه های اجرائی و سایر نهادها گرفت و این مصوبه جهت اصلاح به مجلس ارجاع شد که تعدادی از موارد آن اصلاح گردید. مجلس در بعضی از موارد روی مصوبه خود درباره ی شفافیت پافشاری کرد و بنا بر این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد و الان منتظر نظر آنان هستیم.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما حتما پیگیری می نماییم که هر چه زودتر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ی مصوبه شفافیت قوای سه گانه، دستگاه های اجرائی و سایر نهادها اعلام نظر کند. رییس مجلس شورای اسلامی هم اخیراً در صحن علنی مجلس از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست که زودتر درباره ی این مساله تصمیم گیری و اعلام نظر کند.
منبع:

1401/08/20
14:08:21
0.0 از 5
3058
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳