مجلس ایران دات كام

پیوست فرهنگی جام جهانی قطر در مجلس بررسی گردید

پیوست فرهنگی جام جهانی قطر در مجلس بررسی گردید

مجلس ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره ی نشست این کمیسیون با حضور وزرای دولت برای برنامه ریزی جام جهانی قطر ارائه نمود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، احمد راستینه با اشاره به جلسه عصر روز گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار داشت: این جلسه با موضوع بحث و بررسی پیرامون پیوست فرهنگی جام جهانی با حضور وزرای ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس سازمان صدا و سیما و مدیر عامل منطقه آزاد کیش و تعدادی از نمایندگان در کمیسیون تلفیق اجرا شد.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این نشست هر یک از وزرای مربوطه از وزیر فرهنگ و ارشاد گرفته تا ورزش و جوانان و گردشگری به همراه معاونان خود آخرین گزارش از اقدامات انجام شده برای برگزاری هرچه بهتر بازی های جام جهانی با پیروی از پیوست فرهنگی ارائه کردند.
راستینه اشاره کرد: در ادامه این جلسه جبلی رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در امتداد تولید محتوا در رسانه ملی و برنامه پیش بینی شده در راستای برگزاری مسابقات فوتبال در میعادگاه بین المللی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گزارشی را ارائه کردند.
وی افزود: در این جلسه نمایندگان دغدغه های خودرا پیشنهاد دادند، هم افزایی میان دستگاهها و تهیه یک پیوست جامع فرهنگی برای بهره مندی از این رویداد فرهنگی از دیگر خواسته اکثریت نمایندگان در این نشست بود، همین طور تمرکز بر روی پشتیبانی از تیم ملی فوتبال و پیش بینی لازم برای ارتقا روحیه ملی پوشان در کنار آماده سازی فنی تیم ملی، ضرورت ارائه بسته ارزان گردشگری برای حضور علاقمندان در جام جهانی از دیگر مطالبی بود که نمایندگان بصورت ویژه به آن پرداختند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ضرورت معرفی هویت ایرانی و اسلامی در کنار مفاخر ایرانی از برنامه های ویژه وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری بود که در این نشست بصورت خاص گزارش شد.
راستینه با اشاره به سفر سال قبل کمیسیون فرهنگی به منطقه آزاد کیش، اظهار داشت: طی سفری که کمیسیون فرهنگی از مناطق آزاد کیش و قشم داشتند، قرار شد زیرساخت های فرهنگی برای استقبال گردشگران مهیا شود که در این نشست گزارشی توسط کمیسیون قرائت شد. در این جلسه مقرر شد، سه وزارتخانه مذکور اقدامات ضرب الاجلی هفته های باقی مانده جام جهانی در دستور کار قرار دهند و همین طور بسته های حمایتی هر چه سریع تر تهیه و در اختیار هواداران تیم ملی قرار گیرد.
وی بیان کرد: وحدت، همبستگی و همراهی میان دستگاهها برای رفع مشکلات تیم ملی همچون تاکیداتی بود که توسط ریاست و اعضای کمیسیون فرهنگی عنوان شد، توجه به معرفی هویت ایرانی و اسلامی در مسابقات جام جهانی در کنار افتخار آفرینی ورزشی جوانان و نوجوانان ورزشکار در میعادگاه های مختلف ورزشی از دیگر موضوعات مهمی بود که در این نشست بصورت ویژه عنوان شد. در این جلسه قرار شد ظرف یک هفته آتی دستگاه های مختلف برنامه های خودرا بصورت مکتوب به کمیسیون فرهنگی ارسال نمایند.

1401/08/17
08:47:03
0.0 از 5
909
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام