مجلس ایران دات كام
میرسلیم:

برای مطالبه گری، مردم عامی راهی جز رفتن به نمایندگان ندارند

برای مطالبه گری، مردم عامی راهی جز رفتن به نمایندگان ندارند

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این راهکار که مردم برای بیان اعتراضاتشان، به نمایندگان مجلس رجوع کنند، اظهار داشت: مردم عامی راهی جز رفتن به نمایندگان خود ندارند؛ از نخبگان هم برای حضور در مجالس تخصصی تر دعوت شده و از پیشنهادات خوب علمی آنها استفاده می شود.


مصطفی میرسلیم در گفتگو با ایسنا در رابطه با این که مردم انتقادات و اعتراضات شان را چطور مطرح کنند، اظهار داشت: مردم به مجلس بیایند که خانه خودشان است.
وی در رابطه با این که تکلیف مردم در شهرستان برای بیان انتقاداتشان چیست؟ اظهار داشت: به نمایندگان مجلس رجوع کنند؛ مثلاً این هفته، هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه است. آنها بار سفر بسته و به منطقه انتخابیه خود رفته اند. در این زمان باید نمایندگان در جلساتی با مردم، مطالب و مشکلات آنها را جمع آوری کرده و در مجلس مطرح کنند.
میرسلیم در رابطه با این که آیا نباید بستری برای بیان اعتراضات وجود داشته باشد، اظهار داشت: بله؛ باید در تمام کشور وجود داشته باشد؛ اصلا خانه نمایندگان در حوزه های انتخابیه شان محل همین کارهاست، مردم جمع شده و مطالبشان را بیان می کنند.
وی در رابطه با این که آیا به باور شما مردم فقط باید اعتراضاتشان را از راه نماینده ها بیان کنند، اظهار داشت: نماینده برای همین انتخاب می شود.
میرسلیم در رابطه با این که آیا نباید راه دیگری برای بیان اعتراضات وجود داشته باشد؟ اظهار داشت: چه چیزی بهتر از این؛ آیا راه بهتری سراغ دارید؟
نماینده تهران در مجلس در رابطه با این که آیا نباید به فکر راهی برای باز شدن باب گفتگو در کشور بود، اظهار داشت: مردم عامی راهی جز این ندارند که به نمایندگان خود رجوع کنند؛ از نخبگان هم برای حضور در مجالس تخصصی تر دعوت شده و از پیشنهادات خوب علمی آنها استفاده می شود.
میرسلیم در رابطه با این که استفاده از پیشنهادات علمی نخبگان به درستی صورت نمی گیرد، اظهار داشت: این درست نیست و چنین اتفاقی می افتد؛ ما در حالت عادی از نخبگان برای حضور در فراکسیون های تخصصی مجلس جهت تبادل نظر دعوت می نماییم منتها حالا به علت رخ دادن حالت غیرعادی، همه فکر می کنند این چیزها عجیب و غریب است که این طور نیست.
وی در رابطه با این که آیا از نخبگان دهه هشتادی هم استفاده می کنید؟ اظهار داشت: بله؛ ما از همه استفاده می نماییم چه از این بهتر؛ البته دفتر من در مجلس نیست و خارج از مجلس دفتر دارم. ما با نخبگان دانشگاهی و جوانان جلسه می گذاریم.
این نماینده مجلس در جمع بندی بیان نمود: مردم به صورت عامه اعتراضات را به نمایندگان بیان کنند تا نمایندگان به گوش مسؤلان برسانند؛ در نظام مردم سالاری راه همین است که کشور را خود مردم از راه نمایندگان شان اداره کنند. اگر کسی مسئله، مشکل و یا پیشنهاد خوبی دارد می تواند آنرا به دولت و وزاتخانه بدهد و مانعی هم وجود ندارد اما بهترین وسریعترین راه اینست که این موارد به نماینده گفته شود چون دسترسی نماینده به دولت آسان تر است و می تواند با وزیر مربوطه مطرح کرده و موارد را پیگیری کند، آنها هم موظف به پاسخ هستند. این کار برای مردم عادی سخت تر است ضمن این که تعداد آنها هم زیاد است.
میرسلیم افزود: وظیفه نماینده اینست که مطالبات، درخواست ها و مشکلات مردم را خلاصه و جمع بندی کرده و در اختیار مسؤلان قرار دهد از سوی دیگر اگر محدودیت ها و مسائل و امکاناتی وجود دارد، را هم به مردم منتقل کند تا درجریان امور قرار گیرد؛ کشور را باید با این شیوه و با همکاری با همدیگر اداره کرد.
وی در رابطه با این که تکلیف معترضان بخصوص کسب وکارهای خرد به محدودیت های اینترنت چیست؟ اظهار داشت: مردم به جای اینستاگرام وارد پیام رسان های داخلی شده و کارشان را انجام دهند، میتوان از پیام رسان های داخلی مثل «بله»، «سروش» و «ایتا» بهره برد.
میرسلیم در رابطه با تکلیف کسب وکارهای آن لاین با محدودیت های یک ماه گذشته چیست؟ اظهار داشت: وزارت ارتباطات قول داده با تقویت پهنای باند، از پیام رسان های داخلی حمایت کند. تاکید ما در دولت قبل هم بر این بود اما عمدا این کار را نکرده و خیانت کردند. از نظر فنی پیام رسان های داخلی همچون «بله» چیزی کمتر از نمونه خارجی ندارد منتها باید پهنای باند آنها افزایش پیدا کند.
وی در رابطه با این که باید برای جلب اعتماد مردم به پیام رسان های داخلی چه کاری انجام داد، اظهار داشت: آیا بهتر است مردم به دشمن اعتماد کنند یا به خودی؟ بهتر است به خودی اعتماد کنند؛ چه طور به تلگرام و واتساپ اعتماد کردند که هم اکنون همه اطلاعات ما را جمع کردند و ضد خودمان استفاده می کنند؟
1401/08/04
10:42:06
0.0 از 5
3259
تگهای خبر: پیگیری , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام