مجلس ایران دات كام
جلالی :

فضای مجازی نباید دست دشمن باشد

فضای مجازی نباید دست دشمن باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: زمانی که فضای مجازی یله و رها باشد، دشمنان از آن به نفع خودشان استفاده می نمایند و حتما باید فضای مجازی ساماندهی گردد.حجت الاسلام حسین جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حوادث اخیر، گفت: زمانی که خواص صحنه را به درستی تشخیص نمی دهند، به اشتباه می افتند و حرف هایی می زنند که از تریبون رسانه های بیگانه شنیده می شود، تأثیر منفی این رفتارها را در جامعه می بینیم.
خواص کم کاری کردند
نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تعدادی از خواص و مسئولان در اتفاقات اخیر به وظایف خود به خوبی عمل نکردند و کم کاری کردند، اظهار داشت: هر زمانی که نظام اسلامی ارتقا پیدا می کند، به همان نسبت فتنه ها هم بیشتر می شود. در حقیقت، به تناسب اقتدار نظام جمهوری اسلامی، فتنه ها هم بیشتر می شود و نمی توانیم بگوییم که فتنه فعلی آخرین فتنه ای است که دشمنان مقابل کشورمان تدارک دیدند.
وی افزود: لازم است یک قرارگاه یا مدیریت واحدی برای مقابله با فتنه ها در نظر گرفته شود تا هر دستگاه و حتی قشری وظایف خودرا در صورت تدارک فتنه ای از طرف دشمنان بداند.
نیروی انتظامی جناح و حزب نیست
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در همه جای دنیا پلیس اقتدار دارد و حتی در غرب هم اگر فردی با پلیس روبرو شود، با وی برخورد می شود، اظهار داشت: به هیچ وجه نباید نیروی انتظامی را تضعیف نماییم. نیروی انتظامی شخص، جناح و حزب نیست بلکه ستون نظم و امنیت کشور است و کسی نباید نیروی انتظامی را تخریب و تضعیف کند و نیروی انتظامی باید اقتدار داشته باشد.
جلالی با اعلان اینکه حوادث اخیر کشور اتفاقی نبود، اشاره کرد: دشمنان از قبل فتنه ای را مقابل جمهوری اسلامی ایران طراحی نموده بودند و چه مهسا امینی فوت می کرد و چه فوت نمی کرد، این فتنه پیش می آمد و دشمنان سوژه دیگری را پیدا می کردند.
وی اشاره کرد: صدای مردم و جوانان زمانی قابل شنیدن است که صدای خودشان باشد نه این که صدای آمریکا و رژیم صهیونیستی باشد. در اغتشاشات اخیر دستورات از خارج از کشور صادر می شود و بیگانگان بصورت مرتب به جوانان آموزش می دهند و می گویند کجا تجمع کنید.
نباید در زمین دشمن بازی کنیم
نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید دست دشمن را در حوادث اخیر ببینیم، زمین دشمن را باید تشخیص دهیم و نباید در زمین آنان بازی نماییم.
جلالی اضافه کرد: آمار شرکت کنندگان در آشوب ها و اغتشاشات اخیر نشان دهنده آنست که ۵۰ درصد افراد حاضر در این اغتشاشات نوجوانان و جوانان بودند و افراد بالای ۴۰ سال فقط ۳ درصد بودند. این مسئله نشان میدهد که دشمنان بوسیله فضای مجازی احساسات و هیجانات را تحریک کردند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه مدیریت فضای مجازی نباید دست دشمنان باشد، اظهار داشت: قانون مند کردن فضای مجازی ضرورت دارد. زمانی که فضای مجازی یله و رها باشد، دشمنان از آن به نفع خودشان استفاده می نمایند و حتما باید فضای مجازی ساماندهی گردد.


منبع:

1401/07/18
12:13:37
0.0 از 5
3278
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴