مجلس ایران دات كام
مقتدایی :

اغتشاشگران به زودی پای میز محاکمه می روند

اغتشاشگران به زودی پای میز محاکمه می روند

به گزارش مجلس ایران دات کام، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: همه احزاب و جریانات سیاسی باید صف خودرا از اغتشاشگران جدا کنند و اغتشاشگران به زودی پای میز محاکمه خواهند رفت.عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص این که حوادث اخیر طراحی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله روی آن هاست، اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری آرامش بخش و نشان دهنده راه درست است که همه حامیان انقلاب اسلامی، همه مردم کشور و دوستداران استقلال، تمامیت ارضی و امنیت کشور به آن توجه ویژه می کنند.
وی بیان کرد: بطور قطع احزاب و جریان ها بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری رسالت و مسئولیت جدیدی دارند که باید به آن توجه نمایند.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تعدادی از کسانی که دامنه نفوذ در جامعه دارند و تا از پیش از فرمایشات ایشان سکوت کرده بودند، حالا راه و مسیر صحیح را می دانند و باید مورد توجه داشته باشند. از طرف دیگر، خیرخواهان باید برای حفظ امنیت کشور و جبران آنچه پدید آمده است، تلاش ویژه کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: هم کسانی که راه را اشتباه رفتند و هم کسانی که در بحبوحه فتنه سکوت کردند، امروز هیچ توجیهی برای ادامه سکوت خود ندارند.
مقتدایی اشاره کرد: همه احزاب و جریانات سیاسی باید صف خودرا به عنوان مدافعان انقلاب اسلامی و حریم امنیت از اغتشاشگران جدا کنند. اغتشاشگران به زودی پای میز محاکمه خواهند رفت.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نشانه های غیرقابل انکاری از تلاش ممتد و صریح تعدادی از سفارتخانه های خارجی در داخل کشور هم وجود دارد که ابعاد مختلف آن درحال بررسی است.
وی بیان کرد: حتی معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هم در کمترین زمان تلاش کردند تا از مجموعه هایی که اصطلاحاً به آنها NGO می گوئیم، برای تخریب اموال ایران و انجام تظاهرات یا فشار جلوی دفاتر نمایندگی ها و سفارتخانه های ایران بهره بگیرند که اطلاعات و آمار مربوط به آنان از طرف وزارت امور خارجه مشخص شده است و سرخط های آن در اختیار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم قرار گرفته است.
مقتدایی گفت: هیچ شکی نداریم که بخش قابل توجهی از اغتشاشات، با پشتوانه معاندان بیرون از مرزهای ایران بوده است و تعدادی از کشورها با اشتباه در تحلیل و اشتباهات محاسباتی وارد فضاهای خطرناکی شدند که به روابط خارجی خود با ایران لطمه خواهند رساند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: سفارش ما به همه سفارتخانه های خارجی و دست اندرکاران سیاست خارجی کشورهایی که با نادیده گرفتن کنوانسیون ها همچون کنوانسیون وین اقدامات خلاف عرف و نزاکت بین المللی انجام داده اند، این است که کارهایی انجام ندهند که خودشان در نتیجه آن اقدامات متضرر شوند.
وی اظهار داشت: ملت بزرگ ایران با جمعیت وسیع و گستره و با مرزهای متنوع و گوناگون کشور کوچکی نیست که آنها خیال کنند که با یک حرکت یا اغتشاش گرفتار مشکلات عمده می شود. البته دردسرهایی که تعدادی از کشورها ایجاد کردند، در حافظه تاریخی ملت ایران باقی خواهد ماند.


منبع:

1401/07/15
15:02:43
0.0 از 5
3165
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳