مجلس ایران دات كام
خطیب در كمیسیون امنیت ملی مطرح كرد

افراد لیدر اغتشاشگر تا تکمیل پرونده و ارائه به مرجع قضایی در بازداشت می مانند

افراد لیدر اغتشاشگر تا تکمیل پرونده و ارائه به مرجع قضایی در بازداشت می مانند

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر اطلاعات در جلسه امروز این کمیسیون برای ارائه گزارشی از تحولات و وقایع اخیر کشور اظهار داشت: طبق توضیحات وزیر اطلاعات، برخی از افراد دستگیر شده نقش لیدری در اغتشاشات را داشتند. تعدادی در جریان هفته های اخیر دستگیر شده که به سبب نداشتن نقش موثری در اغتشاشات آزاد شده اند، اما افراد لیدر اغتشاشگر تا تکمیل پرونده و ارائه به مرجع قضایی در بازداشت می مانند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: این جلسه با حضور وزیر اطلاعات انجام شد که گزارش دقیقی از تحولات و وقایع اخیر کشور ارائه کردند. اطلاعات جزئی به سمع و نظر اعضای کمیسیون رسید که مبتنی بر ابعاد مختلف اتفاقات رخ داده اخیر در سطح کشور بود.

وی افزود: این اطلاعات بر پایه جنگ شناختی کسب شده که توسط دشمنان جمهوری اسلامی ایران در جریان است و بصورت موشکافانه مورد بررسی قرار گرفت. همین طور گزارشی در مورد دستگیرشدگان حوادث و اغتشاشات اخیر ارائه شد. وزیر بیان داشت که برخی از افراد دستگیر شده نقش لیدری در اغتشاشات را داشتند. همین طور تعدادی در جریان هفته های اخیر دستیگر شده که به علت نداشتن نقش موثری در اغتشاشات آزاد شده اند، اما افراد لیدر اغتشاشگر تا تکمیل پرونده و ارائه به مرجع قضایی در بازداشت می مانند.

عموئی افزود: طبق گزارش وزیر اطلاعات در دستگیری های اخیر شاهد حضور عوامل وابسته به گروههای مختلف معاند همچون گروههای تجزیه طلب، جریان ضاله بهائیت و منافقین بودیم که بیانیه تبیینی وزارت اطلاعات نیز در این خصوص منتشر گردید. در این بیانیه جزییات روشنی از حضور و نقش این افراد در ناآرامی ها ارائه شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری این که کمیسیون امنیت ملی قبل از این هم از مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مقامات انتظامی جهت بررسی این مساله دعوت کرده بود، اظهار داشت: جلسات کمیسیون در این خصوص ادامه می یابد. بی گمان امنیت مردم و ثبات کشور مطالبه اصلی نمایندگان از مراجع ذیصلاح و حافظان امنیت است. البته موضوع فوت خانم امینی موضوعی است که به دقت در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس درحال بررسی است.

وی همین طور اظهار داشت که در بخش دیگری از این جلسه وزیر اطلاعات سوالات 3 نفر از نمایندگان را پاسخ داد. قرار شد بررسی دقیق تر سوالات در جلسات کارشناسی آتی طی یک ماه آتی موکول گردد. آقایان رضایی و علیزاده برمی نمایندگان دشتستان و دامغان و خانم پاشایی نمایندگان سوال کننده از وزیر بودند.

منبع:

1401/07/13
10:45:22
0.0 از 5
3269
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵