مجلس ایران دات كام
با اشاره به جلسه كمیسیون امنیت ملی؛

عمویی: شاهد افول اغتشاشات هستیم

عمویی: شاهد افول اغتشاشات هستیم

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به حضور معاون عملیات سپاه پاسداران در جلسه امروز این کمیسیون اظهار داشت: بر اساس گزارش عرضه شده جریان نفاق و گروهک های تجزیه طلب تلاش داشته سوالات و ابهامات مردم را به انحراف کشانده و با حضور خیابانی خود شرایط را به سمت ناامنی سوق دهند اما با هوشیاری مردم در القای یک فضای روانی ناامن موفق نبوده و شاهد افول اغتشاشات هستیم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: این جلسه با حضور معاون عملیات سپاه پاسداران جهت بررسی اتفاقات و ناآرامی های اخیر تشکیل شد.
وی ضمن اشاره به بررسی پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها اظهار داشت: ما در کمیسیون امنیت ملی ابعاد امنیتی این مورد را دنبال می کنیم؛ در حوزه میدان تمرکز اصلی با هدایت فرماندهی نیروی انتظامی کشور بوده و سپاه در قالب وظایف ذاتی، ابعاد امنیتی مبحث را بررسی نموده است. بر طبق این گزارش و ارزیابی امنیتی انجام گرفته، دشمنان ما فارغ از مبحث مهسا امینی مترصد فرصتی برای به انحراف کشیدن مطالبات و ایجاد یک فضای ناامن در کشور بودند و برنامه ریزی هایی از قبل صورت گرفته است.
عمویی افزود: جریان نفاق و گروهک های تجزیه طلب با برنامه ریزی از قبل اقداماتی را صورت دادند و تلاش داشته سوالات و ابهامات مردم را به انحراف بکشانند و با حضور خیابانی خود شرایط را به سمت ناامنی سوق دهند البته مردم ما هوشیارانه و با بصریت با مبحث مواجه گشتند و ضمن پیگیری سوالات خود، تحت تأثیر این فضاسازی قرار نگرفتند بنابراین القای یک فضای روانی ناامن موفق نبوده و شاهد افول اغتشاشات هستیم.
عمویی تصریح کرد: سپاه پاسداران و نیروهای بسیج بدون سلاح در میدان حضور پیدا کرده و طبق دستورالعمل شان، بدون تجهزات مسلحانه از مراکز حساس دفاع کردند. گروه هایی که از قبل برنامه ریزی داشتند اما با سلاح سرد و سلاح های غیر سازمانی به نیروهای مدافع امنیت در کشور حمله کرده و برخی از نیروهای امنیتی کشور مجروح شدند که تحت درمان هستند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار داشت: یکی از واکنش های سپاه حملات موثر به مقر برنامه ریزی فکری جریانات جدایی طلب در اقلیم شمال عراق بود. این افراد به دنبال برنامه ریزی برای نفوذ و خرابکاری در کشور بودند که ضربات اساسی به این گروههای تجزیه طلب و برانداز زده شد.
منبع:

1401/07/11
11:03:52
0.0 از 5
3280
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام