مجلس ایران دات كام
نجف زاده :

اگر عزت کشور و کرامت ملت حفظ شود، تداوم مذاکرات بهینه است

اگر عزت کشور و کرامت ملت حفظ شود، تداوم مذاکرات بهینه است

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم خوی در مجلس اظهار داشت: تا وقتی که توجه به ظرفیت های داخلی، عزتمندی کشور و کرامت ملت در مذاکرات مدنظر قرار داشته باشد، تداوم گفتگوها بهینه خواهد بود و میتوان تلاش ها را ادامه داد.عادل نجف زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با ادامه مذاکرات ایران با کشورهای غربی برای احیای برجام و رویکرد کشور در ادامه این مسیر اظهار داشت: اعتقاد من بر اینست که در جریان این مذاکرات و سیاست خارجی کشور، دو مبحث مهم را هیچگاه نباید فراموش کرد. توجه جدی به ظرفیت های داخلی کشور و همینطور ترمیم و اصلاح ساختار مدیریتی مبحث اولی است که باید به آن توجه ویژه شود، چون که منابع و ظرفیت های بسیاری در کشور داریم که به درستی از آن استفاده نمی گردد.
وی خاطرنشان کرد: مبحث دومی که نباید از آن غافل شویم، رشد فزاینده هم اندیشی ها با دولت های همجوار ایران اسلامی است. البته لازم به ذکر است این رویکرد به نحوه مطلوبی در دولت سیزدهم در دست پیگیری قرار گرفته است و از اولویت های دیپلماسی جمهوری اسلامی به حساب می آید.
نجف زاده ضمن اشاره به نقش مهم تقویت روابط با کشورهای منطقه، تصریح کرد: آنچه در اخبار سیاست منطقه در جهت ترمیم و بهبود روابط با همسایگان در یک سال گذشته شنیده ایم می تواند در هم افزایی اقتصاد ملی و اقتصاد جهانی ایفای نقش کند.
وی در پاسخ به این سؤال که با عنایت به طولانی شدن روند مذاکرات، ادامه این روند تا چه زمانی برای کشور منطقی خواهد بود؟ اظهار داشت: تا وقتی که توجه به ظرفیت های داخلی، عزتمندی جمهوری اسلامی ایران و کرامت ملت ایران در گفتگو با طرف های مقابل مدنظر قرار داشته باشد، تداوم گفتگوها هم برای ما بهینه خواهد بود و میتوان برای نتیجه بخش بودن آن تلاش ها را ادامه داد.
نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: هم اکنون کشورمان به حدی از تکامل و توانمندی رسیده است که می تواند با استقلال تمام با همه کشورها گفتگو داشته باشد. باید بدانیم که اساسا روابط خارجی مطلوب ما می تواند بر تعالی اقتصادی کشور اثرگذار باشد و به بخشی از نیازهای ما در این حوزه پاسخ دهد.


منبع:

1401/07/08
09:36:14
0.0 از 5
3166
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام