مجلس ایران دات كام
نایب رئیس كمیسیون امورداخلی:

گزارش نهایی علت فوت مهسا امینی ظرف سه هفته آتی به مجلس می آید

گزارش نهایی علت فوت مهسا امینی ظرف سه هفته آتی به مجلس می آید

به گزارش مجلس ایران دات کام، نایب رییس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس اظهار داشت: پزشکی قانونی هنوز نظر رسمی و نهایی خویش را در ارتباط با این که مهسا امینی بر اثر ضرب و شتم فوت کرده یا بر اثر استرس این اتفاق برایش رخ داده است را به مجلس عرضه نکرده است.


محمدحسن آصفری در گفت و گو با ایسنا، درباره ی آخرین وضعیت پیگیری ابعاد فوت مهسا امینی در کمیته حقیقت یاب مجلس، بیان کرد: بعد از ماموریت رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها بمنظور پیگیری دقیق ابعاد این پرونده، تا حالا دو جلسه با مسئولان نیروی انتظامی، پزشکی قانونی، سازمان اورژانس و دیگر مسئولان برگزار و گزارش های مقدماتی از دستگاه های مربوطه گرفتن شده است.
وی در ادامه با اعلان اینکه همین طور فیلم های موجود نیز مورد بازبینی قرار گرفت، اشاره کرد: حالا ما منتظر اعلام گزارش نهایی و رسمی پزشکی قانونی هستیم. آنچه که پزشکی قانونی به ما اعلام نمود ظرف دو الی سه هفته آتی گزارش نهایی را به مجلس ارائه خواهدنمود.
وی افزود: کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها از ابتدا این مساله را دنبال کرده و بعد از روشن شدن ابعاد دقیق پرونده گزارش نهایی را به صحن مجلس و استحضار عموم مردم خواهد رساند.

در فیلم های موجود مهسا امینی مورد ضرب و شتم قرار نگرفته است
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: مطالب زیادی پیرامون این پرونده مطرح شده اما کمیسیون پس از دریافت گزارش نهایی پزشکی قانونی نظر نهایی را صادر خواهدنمود. باید پزشکی قانونی نظر رسمی خودرا اعلام نماید که آیا خانم امینی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است یا بر اثر استرس این اتفاق برای وی رخ داده است؟ اساسا کمیسیون نیز پس از دریافت نظر رسمی و نهایی پزشکی قانونی می تواند نظر نهایی خودرا به صحن مجلس ارائه کند.
آصفری در آخر اشاره کرد: در فیلم هایی که در کمیسیون رویت شد و طبق گزارش اولیه دستگاهها، ما ضرب و شتمی مقابل خانم امینی ندیدیم منتها باید پزشکی قانونی نظر نهایی را بصورت کتبی و رسمی به ما اعلام نماید. پیش بینی می شود ظرف دو الی سه هفته آتی گزارش نهایی پزشکی قانونی به دست مجلس برسد.1401/07/04
11:46:04
0.0 از 5
423
تگهای خبر: پرونده , پیگیری , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام