مجلس ایران دات كام
كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

خدشه به مرزها و تمامیت ارضی کشورها غیرقابل پذیرش است

خدشه به مرزها و تمامیت ارضی کشورها غیرقابل پذیرش است

به گزارش مجلس ایران دات کام، کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام نمود: صیانت از مرزهای شناخته شده بین المللی و تمامیت ارضی کشورها یک ضرورت اجتناب ناپذیر و هرگونه خدشه در آن غیرقابل پذیرش و مغایر با اصول حقوق بین المللی است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه ای به بیان مواضع مطرح شده در جلسات اخیر این کمیسیون پیرامون تحولات و تحرکات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی پرداخت و اعلام نمود: صیانت از مرزهای شناخته شده بین المللی و تمامیت ارضی کشورها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که هرگونه خدشه در آن غیرقابل پذیرش و مغایر با اصول حقوق بین المللی است.
متن کامل این بیانیه بدین شرح است:
باسمه تعالی
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به عنوان کمیسیون تخصصی پیگیری کننده مباحث در رابطه با امنیت و سیاست خارجی در هفته جاری، جلسات مختلفی را با حضور نهادها و دستگاه های ذی ربط و کارشناسان خبره پیرامون تحولات منطقه قفقاز جنوبی برگزار کرد که امید است نتایج آن بتواند به پیشبرد هر چه دقیق تر اهداف اصولی کشور، ثبات و امنیت منطقه ای کمک کند.
متأسفانه در ماه های گذشته برخی تحرکات باعث شده است تا زمینه های برهم خوردن معادلات و ترتیبات امنیتی و سیاسی در این منطقه حساس پدید آید.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با لحاظ نمودن تحولات و اهمیت موضوع بر این نکته تاکید دارد که صیانت از مرزهای شناخته شده بین المللی و تمامیت ارضی کشورها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که هرگونه خدشه در آن غیرقابل پذیرش و مغایر با اصول حقوق بین المللی است.
جمهوری اسلامی ایران، کشورهای منطقه را به رعایت حُسن همجواری فرا می خواند و بدیهی است که در مقابل فتنه گری هایی که توسط صهیونیسم بین الملل و ناتو در منطقه در قالب طرح های توطئه آمیز ژئوپولیتیکی دنبال می شود واکنش مناسب، قاطع و بموقع خواهد داشت و رویاهای موهوم تاریخی و بلند پروازی هایی که صلح و امنیت پایدار را نقض می کند، به دور از واقعیت تاریخی و الزامات ژئوپولیتیکی این منطقه می داند.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر طبق رسالت و وظیفه ذاتی خود، تحولات این منطقه را همچنان با حساسیت و دقت مضاعف همچنان در دستور کار خود خواهد داشت و متناسب با منافع ملی، اقدامات لازم را معمول و از حقوق حقّه ملت ایران صیانت خواهد نمود.


منبع:

1401/06/31
17:59:22
0.0 از 5
3188
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵