مجلس ایران دات كام
وحیدی:

شیرینی طرح رتبه بندی را برای معلمان تلخ نکنید

شیرینی طرح رتبه بندی را برای معلمان تلخ نکنید

به گزارش مجلس ایران دات کام، خراسان شمالی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رتبه بندی معلمان، مصوبه ای قانونی و به حق برای فرهنگیان است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمد وحیدی در شورای آموزش وپرورش استان که امروز ۱۹ شهریورماه در استانداری خراسان شمالی برگزار شد، با تأکید بر این که نباید شیرینی طرح رتبه بندی را برای معلمان تلخ نماییم، اشاره کرد: وقتی به شکلی این طرح را اجرا می کنند که قسمتی از آموزش وپرورش شامل حال طرح نمی گردد، اساسا فرهنگیان مطالبه برحق خودرا انجام می دهند تا نتیجه درست اتفاق بیفتد؛ در این راه نباید از حق معلمان بگذریم.
این نماینده مجلس اظهار داشت: شنیده می شود گروه هایی خارج از بدنه آموزش وپرورش می خواهند برای ارزیابی معلمان در طرح رتبه بندی ورود کنند که حرکتی مافیایی شمرده می شود و به جد جلوی آن خواهیم ایستاد.
وی ادامه داد: ارزیابی معلمان فقط باید با حضور اعضایی از بدنه آموزش وپرورش اتفاق بیفتد و به عنوان عضو ناظر مجلس، پیگیر این مساله خواهم بود و با همکارانم بر تمام روند نظارت خواهیم داشت.
نماینده مردم ۵ شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی همین طور اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید نباید هیچ دانش آموزی از ثبت نام در مدرسه محله خودش جا بماند.
وی ادامه داد: خیلی از خانواده ها موفق به ثبت نام دانش آموزانشان در مدارس شده اند اما برخی از آنها مشکلاتی از قبیل پر شدن مدارس دارند.
وی با تأکید بر این که هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل باز بماند، اشاره کرد: متاسفانه مراجعاتی به ما می شود که می بینیم فلان مدرسه از ثبت نام دانش آموزی که محل سکونتش در نزدیکی همان مدرسه است اجتناب می کند.
وحیدی اضافه کرد: بار کمبود امکانات یا فضای آموزشی نباید بر دوش خانواده دانش آموز باشد؛ نباید پرونده دانش آموز را به خانواده داد و آنها را فرستاد بدنبال مدرسه ای برای ثبت نام؛ بلکه اگر محدودیت هایی در این مساله وجود دارد در ابتدا مدرسه ای که در محدوده زندگی آن خانواده قرار دارد باید ثبت نام اولیه دانش آموز را انجام دهد؛ سپس اقدامات بعدی توسط مدرسه و آموزش وپرورش صورت گیرد.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی همین طور بر ضرورت تقویت آموزش های مهارتی و هنرستان ها اصرار کرد و افزود: متاسفانه بیشتر دانش آموزان درحال سوق پیدا کردن به رشته های نظری هستند که این مساله برای آینده کشور، مناسب نمی باشد. پس باید به سمت تقویت هنرستان ها و همین طور مهارت آموزی حرکت نماییم.1401/06/19
23:57:42
0.0 از 5
3237
تگهای خبر: آموزش , پرونده , ثبت نام , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام