مجلس ایران دات كام
رئیس مجلس در نشست شورای هماهنگی بانك های دولتی:

بانک ها باید با اصلاح فرایندها، رضایت مردم را جلب کنند

بانک ها باید با اصلاح فرایندها، رضایت مردم را جلب کنند

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره استاندارد نبودن عملیات بانکی کشور اظهار داشت: باید فرایندها در این بخش به نحوی اصلاح گردد که تلاش ها و زحماتی که در شبکه بانکی کشور صورت می گیرد در شعب بانک توسط مردم احساس شده و رضایت مردم جلب شود.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف امروز (چهارشنبه، ۱۶ شهریور ماه) در نشست شورای هماهنگی بانکهای دولتی و نیمه دولتی کشور ضمن اشاره به تلاش هایی که در شبکه بانکی کشور صورت می گیرد ضمن تقدیر از این اقدامات اظهار داشت: باید فرایندها در این بخش به نحوی اصلاح گردد که این تلاش ها و زحمات در شعب بانک توسط مردم احساس شده و رضایت مردم جلب شود.
وی با تاکید بر این که مردم در استفاده از خدمات سیستم بانکی گرفتار مشکل هستند و باید زنجیره چرخش سرمایه درست شود، عنوان کرد: بانکها نقش کلیدی و حیاتی در کشور ایفا می کنند اما در نهایت تصورها از اقدامات بانکی منفی است و این ناراحتی علاوه بر این که در بانکها اثر می گذارد در حکمرانی هم تاثیر منفی خواهد داشت.
رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در واقع، بانکها باید پیشرو سرمایه گذاری باشند اما شاهد مشکلاتی در این عرصه هستیم؛ بعنوان نمونه در رابطه با شرکتهای دانش بنیان که توانمندی بالایی دارند با وجود آن که سرمایه واقعی آنها، دانش و توان علمی شان است اما این موارد نمی تواند پشتوانه حتی یک ریال تسهیلات باشد درحالی که گاهی به یک زمین که متروکه هم شده وام های سنگین پرداخت می کنند که این مسائل باید حل شود.
قالیباف همینطور اظهار داشت: وقتی در جذب سرمایه گذاری خارجی مشکل جدی داریم نقش بانکها مهم و اثرگذار می باشد و در این شرایط سرمایه گذاری در کشور باید بر دوش بانکها باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همینطور با تاکید بر اهمیت برنامه هفتم توسعه بیان نمود: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند این برنامه باید مساله محور باشد و مسائل اساسی کشور در این برنامه دیده شود و سپس همه همت نماییم تا در راه اولویت های این برنامه حرکت نماییم.
براساس این گزارش، در این جلسه مدیران عامل بانکهای ملی، سپه، رفاه، کشاورزی، پست بانک، صندوق کارآفرینان امید، سرپرست بانک توسعه و تعاون، نماینده بانکهای خصوصی و دبیر شورای هماهنگی بانکها حضور داشتند و نقطه نظرات خویش را بیان نمودند.
مدیران عامل بانکها هم ضمن عرضه گزارشی از عملکرد سیستم بانکی، به نکاتی چون ناترازی شبکه بانکی، بلوکه شدن سرمایه بانکی به علت مطالبه از دولت و هم تسهیلات گیرندگان اشاره کرده و خواهان پرداخت بدهی دولت به بانکها و افزایش کفایت سرمایه آنها شدند. برپایه گزارشی که در این نشست عرضه شد، بانکها در مجموع ۳۵۰ همت از دولت طلب دارند که معتقدند اگر این مطالبه پرداخت گردد این ارقام می تواند در چرخه تولید کشور به کار گرفته شود.
همچنین بهزاد پورسید معاون قوانین مجلس، پژمان پشمچی زاده، معاون نظارت مجلس، بابک نگاهداری، رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در این نشست حضور داشتند.1401/06/17
23:30:23
0.0 از 5
335
تگهای خبر: حكم , خدمات , دولت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲