مجلس ایران دات كام
در نشست شورای هماهنگی بانك های دولتی؛

قالیباف: بانک ها باید با اصلاح فرآیندها، رضایت مردم را جلب کنند

قالیباف: بانک ها باید با اصلاح فرآیندها، رضایت مردم را جلب کنند

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید فرایندها در این بخش به نحوی اصلاح گردد که تلاش ها و زحماتی که در شبکه بانکی کشور صورت می گیرد در شعب بانک توسط مردم احساس شده و رضایت مردم جلب شود.



به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) در نشست شورای هماهنگی بانکهای دولتی و نیمه دولتی کشور با اشاره به تلاش هایی که در شبکه بانکی کشور به انجام می رسد، ضمن تقدیر از این اقدامات اظهار داشت: باید فرایندها در این بخش به نحوی اصلاح گردد که این تلاش ها و زحمات در شعب بانک توسط مردم احساس شده و رضایت مردم جلب شود.
وی با تکیه بر این که مردم در استفاده از خدمات نظام بانکی گرفتار مشکل هستند و باید زنجیره چرخش سرمایه درست شود، بیان کرد: بانکها نقش کلیدی و حیاتی در کشور ایفا می کنند؛ اما در نهایت تصورها از اقدامات بانکی منفی است و این ناراحتی علاوه بر این که در بانکها اثر می گذارد در حکمرانی نیز تأثیر منفی خواهد داشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در حقیقت، بانکها باید پیشرو سرمایه گذاری باشند اما شاهد مشکلاتی در این عرصه هستیم؛ به عنوان نمونه درباره ی شرکت های دانش بنیان که توانمندی بالایی دارند با وجود آن که سرمایه واقعی آنها، دانش و توان علمی شأن است؛ اما این موارد نمی تواند پشتوانه حتی یک ریال تسهیلات باشد درحالی که گاهی به یک زمین که متروکه هم شده وام های سنگین پرداخت می کنند؛ این مسائل باید حل شوند.
قالیباف عنوان کرد: وقتی در جذب سرمایه گذاری خارجی مشکل جدی داریم، نقش بانکها مهم و اثرگذار می باشد و در این شرایط سرمایه گذاری در کشور باید بر دوش بانکها باشد.
وی همین طور با تکیه بر اهمیت برنامه هفتم توسعه بیان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند؛ این برنامه باید مسئله محور باشد و مسائل اساسی کشور در این برنامه دیده شود و سپس همه همت نماییم تا در راه اولویت های این برنامه حرکت نماییم.
گفتنی است، در این جلسه مدیران عامل بانکهای ملی، سپه، رفاه، کشاورزی، پست بانک، صندوق کارآفرینان امید، سرپرست بانک توسعه و تعاون، نماینده بانکهای خصوصی و دبیر شورای هماهنگی بانکها حضور داشتند و نقطه نظرات خودرا بیان نمودند.
مدیران عامل بانکها نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد نظام بانکی، به نکاتی چون ناترازی شبکه بانکی، بلوکه شدن سرمایه بانکی به سبب مطالبه از دولت و نیز تسهیلات گیرندگان اشاره کرده و خواهان پرداخت بدهی دولت به بانکها و افزایش کفایت سرمایه آنها شدند. بر طبق گزارشی که در این نشست ارائه شد، بانکها در مجموع ۳۵۰ همت از دولت طلب دارند که براین باورند اگر این مطالبه پرداخت گردد این ارقام می تواند در چرخه تولید کشور به کار گرفته شود.
همچنین بهزاد پورسید معاون قوانین مجلس، پژمان پشمچی زاده، معاون نظارت مجلس، بابک نگاهداری، رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در این نشست حضور داشتند.


منبع:

1401/06/17
19:44:50
0.0 از 5
3283
تگهای خبر: حكم , خدمات , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳