مجلس ایران دات كام
سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس:

ظرفیت لازم برای توسعه پلت فرم های نمایش خانگی فراهم گردد

ظرفیت لازم برای توسعه پلت فرم های نمایش خانگی فراهم گردد

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: یکی از وظایف مهم همه دستگاه های فرهنگی و رسانه ای کشور، آنست که ظرفیت های لازم برای توسعه پلت فرم های داخلی برای کمک به انتقال محتوا به مخاطب را فراهم آورند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، احمد راستینه هفشجانی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: پشتیبانی از شبکه های نمایش خانگی و البته نظارت بر آن یک ضرورت است، اما متاسفانه با توجه به این که ما در نظارت ضعیف عمل می نماییم، گاهی این تفکر صورت می گیرد که باید اصل مساله حذف گردد در صورتیکه این تفکر غلطی است.
احمد راستینه هفشجانی، ضمن مثبت ارزیابی کردن کارکرد پلت فرم های شبکه نمایش خانگی، اظهار داشت: یکی از وظایف مهم همه دستگاه های فرهنگی و رسانه ای کشور، آنست که ظرفیت های لازم برای توسعه پلت فرم های داخلی برای کمک به انتقال محتوا به مخاطب را فراهم آورند.
وی افزود: طبیعی است فرهنگ ایرانی و اسلامی، سبک زندگی و علاقه مندی مردم به بافت تاریخی و فرهنگی کشور، دارای اقتضائات ویژه ای است پس هرچقدر ظرفیت دسترسی مردم به این داده ها و محتواها، بیشتر فراهم گردد، طبیعتاً گرایش مردم به استفاده از شبکه های ماهواره ای کاهش پیدا می کند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اعلان اینکه مردم ما دارای جان مایه های دینی، مذهبی و ملی بسیار قوی هستند، اضافه کرد: این که بعضاً مردم به سمت استفاده از شبکه های ماهواره می روند برای آنست که ما محتواهای غنی جهت استفاده مردم کمتر داشتیم پس هرچقدر به سمت غنی سازی محتواهای تولیدی در پلت فرم های داخلی حرکت نماییم به همین میزان با پر کردن اوقات فراغت مردم و در دسترس قرار گرفتن محتواهای غنی برای بهره مندی مردم حرکت کردیم و به همین میزان استفاده مردم از ماهواره ها نیز کاهش پیدا خواهدنمود.
وی کارکردهای شبکه نمایش خانگی را در رشد و توسعه صنعت فیلم سازی کشور نیز موثر دانست و اشاره کرد: نبود یک جریان مستمر تولید محتوا در قالب تولید فیلم و سریال بصورت یک برنامه نظام مند و مشخص، یکی از اشکالات امروز در این حوزه شمرده می شود.
راستینه اشاره کرد: در گذشته عدم ظرفیت تولید انبوه فیلم و سریال سبب شده مردم با ذائقه های مختلف، برای پر کردن اوقات فراغت به سمت بهره مندی شبکه های ماهواره ای حرکت کنند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: ما نیازمند تولید انبوه و مستمر در قالب یک مجموعه صنفی مستقل می باشیم که البته باید تحت نظارت و سیاست های کلان رسانه ای کشور قرار گیرد، پس هر اندازه بر پشتیبانی از تولید آثار رسانه ای بر پلت فرم های داخلی و شبکه های نمایش خانگی تاکید داشته باشیم، می توانیم به سمت پاسخگویی به ذائقه های مختلف مردم نیز حرکت نماییم.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، بیان مشکلات جامعه در شبکه های نمایش خانگی را یکی دیگر از مزایای این پلت فرم ها دانست و اظهار داشت: واقعیت آنست که صداوسیما به جهت محدودیت هایی که دارد نمی تواند خیلی از مشکلات جامعه را به وضوح بیان کند اما پلت فرم های داخلی آسان تر می توانند معضلات کشور را در قالب فیلم و سریال نشان دهند تا مردم و مسئولان آگاهی بیشتری نسبت به وضعیت جامعه داشته باشند.
وی افزود: پشتیبانی از شبکه های نمایش خانگی و البته نظارت بر آن یک ضرورت است، اما متاسفانه با توجه به این که ما در نظارت ضعیف عمل می نماییم، گاهی این تفکر صورت می گیرد که باید اصل مساله حذف گردد در صورتیکه این تفکر غلطی است.
راستینه اشاره کرد: ما باید تلاش نماییم ظرفیت های لازم برای تامین نیازهای مردم با محتواهای غنی و ابزارهای مختلف بر بستر پلت فرم های داخلی را بیش از پیش فراهم نماییم.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا شما نیز از پلت فرم های شبکه نمایش خانگی استفاده می کنید یا خیر، اظهار داشت: بله، من هم با عضویت در این پلت فرم ها و خرید اشتراک آن، از محتوای آن استفاده می کنم.


منبع:

1401/06/14
11:26:44
0.0 از 5
3210
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵