مجلس ایران دات كام
روایت كریمی از جلسه مجلس پیش از گرانی بنزین؛

لاریجانی: راهكار تامین بودجه سال آینده اصلاح قیمت بنزین است

لاریجانی: راهكار تامین بودجه سال آینده اصلاح قیمت بنزین است

مجلس ایران دات كام: عضو فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: لاریجانی قبل از گرانی بنزین به نمایندگان گفت یكی از راهكارهای تأمین منابع موردنیاز برای بودجه سال آینده، می تواند اصلاح قیمت حامل های انرژی باشد.علی اكبر كریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اظهارات اخیر جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در خصوص اینكه نمایندگان از گرانی بنزین باخبر بودند، اظهار داشت: همانطور كه بعضی از نمایندگان بارها مطرح كرده اند، ما هیچ اطلاعی از اصلاح قیمت بنزین قبل از اعلام رسمی آن نداشتیم.
وی متذكر شد: تنها موضوعی كه در مجلس اتفاق افتاد، آن بود كه یك هفته پیش از گرانی بنزین، جلسه ای غیرعلنی برگزار كردیم و رئیس مجلس حدود نیم ساعت با نمایندگان درباره مسائل مختلفی خصوصاً پیرامون موضوعات منطقه و مسائل بین المللی بحث و تبادل نظر كرد.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اضافه كرد: همین طور آقای لاریجانی در آن جلسه مباحثی پیرامون مسائل كلان بودجه در سال ۹۹ بیان كرد و اشاره ای گذرا هم به این مساله داشت كه یكی از راهكارهای تأمین منابع موردنیاز برای بودجه سال آینده، می تواند اصلاح قیمت حامل های انرژی باشد كه در آن جلسه هم خیلی از نمایندگان مخالفت خودرا اعلام نمودند.
كریمی تاكید كرد: رئیس مجلس شورای اسلامی در آن جلسه هیچ اشاره ای به تهیه طرح مشخصی برای اصلاح قیمت بنزین و چارچوب طرح به نمایندگان ارائه نكرد و ادعای برخی افراد در خصوص اینكه نمایندگان در جریان این طرح بودند، كذب محض است.
وی درباره راهكار فوری برای تنظیم بازار و كنترل قیمت ها، اشاره كرد: دولت باید آثار روانی و واقعی گرانی بنزین روی قیمت سایر كالاها و خدمات را مدیریت و كنترل كند.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس بیان كرد: متأسفانه این روزها برخی افراد وضعیت نابسامانی را به وجود آورده اند و به خودشان اجازه می دهند كه قیمت كالاها و خدمات را به میزان دلخواهشان بالا برند، در صورتیكه نهادهای نظارتی باید با این افراد برخورد كنند چونكه گرانی كالاها و خدمات اجحاف در حق مردم است.


منبع:

1398/09/09
15:16:52
5.0 از 5
10900
تگهای خبر: خدمات , دولت , طرح , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام