مجلس ایران دات كام
عمویی در جمع خبرنگاران:

همه گروههای عراقی مسیر دوری از خشونت را در پیش گیرند

همه گروههای عراقی مسیر دوری از خشونت را در پیش گیرند

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امنیت در عراق به توسعه صلح و ثبات در منطقه ما کمک می نماید، اظهار داشت: همه گروههای عراقی با تمسک بر روال قانونی مسیر دوری از خشونت و گفت و گو را در پیش گیرند که این به نفع مردم عراق و خواسته مردم ایران است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، ابوالفضل عمویی در جمع خبرنگاران درمورد تحولات اخیر کشور عراق اظهار داشت: برای ما تحولات اخیر در عراق از دو جهت مهم و حساس است، اول این که عراق کشور مهمی برای جمهوری اسلامی ایران است و ما این کشور را بعنوان همسایه و هم کیش خود می دانیم بنابراین امنیت عراق بر امنیت کل منطقه تأثیر دارد، از این جهت صلح و ثبات در عراق یکی از خواسته های ایران است.
وی اضافه کرد: مبحث دوم ایام خاص اربعین است، خیلی از زائرین ایرانی و شیفتگان خاندان (ع) از کشورهای شرقی عراق از مسیر ایران به عتبات سفر می کنند که در این بازه ناامن شدن این کشور و بسته شدن مرزها نگرانی ویژه ای بوجود آورده است. انتظار داریم هر چه سریعتر و با شکل گیری یک روند قانونی در عراق، صلح و ثبات به این کشور برگردد. امنیت در عراق به توسعه صلح و ثبات در منطقه ما کمک می نماید.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتها اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با همه طرف های عراقی ارتباط دارد اما دخالتی در تحولات این کشور ندارد. ما تاکید داریم همه گروههای عراقی با تمسک بر روال قانونی مسیر دوری از خشونت و گفتگو را در پیش گیرند که این به نفع مردم عراق و خواسته مردم ایران است.
منبع:

1401/06/08
16:20:28
0.0 از 5
3054
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴