مجلس ایران دات كام
مقصودی:

در تأمین آب بروجرد با مشکلاتی مواجهیم

در تأمین آب بروجرد با مشکلاتی مواجهیم

مجلس ایران دات کام: به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی راه اندازی سد آبسرده تصریح کرد: در تأمین آب بروجرد با مشکلاتی مواجهیم که با آغاز به کار سد آبسرده این مشکلات در حوزه آب آشامیدنی برطرف می شود.فاطمه مقصودی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به آخرین وضعیت سد در دست راه اندازی «آبسرده» بروجرد اظهار داشت: ۵۰ درصد کار راه اندازی این سد که دارای گنجایشی در حدود ۷۵ میلیون متر مکعب آب گوارا و مخصوص شرب است، به پایان رسیده است.

وی اظهار نمود: هم اکنون در تأمین آب بروجرد با مشکلاتی مواجهیم چونکه هم اکنون تأمین آب شهرستان توسط چاه ها صورت می گیرد و این چاه ها هم دیگر توان ندارند و پاسخگو نیستند. با بهره برداری از سد آبسرده، آب آشامیدنی شهرستان به صورت کلی تأمین و از سرریز آن هم برای برای آب کشاورزی و تأمین آب سفره های زیرزمینی استفاده می شود؛ راه اندازی این سد برای منابع آبی دشت سیلاخور هم مفید می باشد.

در این زمینه بخوانید:
معاون استاندار لرستان: مشکل تأمین آب بروجرد برطرف شد

نماینده بروجرد در مجلس با اشاره به اینکه «با افتتاح سد آبسرده دیگر در حوزه آب آشامیدنی بروجرد مشکلی نخواهیم داشت»، تصریح کرد: بر مبنای قولی که وزیر نیرو داده، سد آبسرده سال آینده به مرحله آب گیری می رسد.
1401/06/05
21:40:46
0.0 از 5
474
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام