مجلس ایران دات كام
منتظری:

در تولید سیگار نباید متکی به شرکت های خارجی باشیم

در تولید سیگار نباید متکی به شرکت های خارجی باشیم

مجلس ایران دات کام: به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اعلان اینکه در تولید سیگار نباید متکی به شرکت های خارجی باشیم، اظهار داشت: مجلس حامی شرکت دخانیات ایران و تولید ملی است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، غلامعلی منتظری با اشاره به تولید و فروش سیگار در داخل کشور از طرف ۲ شرکت چند ملیتی JTI و BAT با ماهیت انگلیسی- آمریکایی و ژاپنی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی همیشه حامی شرکت داخلی و تولید ملی است و اگر ما غیر از تولیدات داخلی را حمایت نماییم، نه فقط بازار داخلی را از دست می دهیم، بلکه به خودکفایی و رونق اقتصادی نیز نمی رسیم.
نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه ما موافق افزایش مصرف سیگار در داخل کشور نیستیم، اضافه کرد: ولی اگر مقرر است، سیگار مصرف شود، بهتر است توسط نیروهای داخل تولید شود نه این که شرکت های خارجی چند ملیتی به تولید سیگار بپردازند و سرمایه زیادی را از کشور خارج کنند.
رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان با اشاره به پیشرفت های ایران در بخش های هوافضا، ساخت موشک، فعالیت هسته ای، نانو تکنولوژی، پزشکی و دیگر زمینه ها، اظهار داشت: وقتی ما در این حوزه ها می توانیم پیشرفت داشته باشیم، در حوزه تولید سیگار که به تکنولوژی خاصی نیاز ندارد، می توانیم به خودکفایی برسیم.
منتظری با اشاره به کشت توتون مرغوب در استان گلستان اظهار داشت: استان گلستان سطح کشت بالای توتون دارد بدین سبب باتوجه به تولید داخل، نه فقط نیازهای داخلی تامین می شود بلکه حتی می توان آنرا صادر کرد.
وی با تاکید بر این که تامین نیاز داخلی باید با تاکید بر توانمندی این مرز و بوم باشد، اضافه کرد: اگر ما در بخشی وابسته هستیم، باید از وابستگی به سمت وارستگی برویم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اشاره کرد: ما در حوزه تولید و فروش سیگار نباید به خارج وابسته باشیم و هرچه به سمت تولید داخلی برویم، به همان میزان به سمت رونق اقتصادی حرکت می نماییم همین طور فرصت شغلی در کشور ایجاد می شود.
منتظری با اشاره به اقدامات خوب و مؤثر شرکت دخانیات ایران در سال جدید در امتداد پشتیبانی از کشاورزان توتون کار و افزایش سهم بازار داخل اظهار داشت: مجلس و دولت باید برای جلوگیری خروج سرمایه از کشور و حفظ منافع ملی، حمایت لازم را از شرکت دخانیات به عمل آورد.

1401/06/03
22:41:38
0.0 از 5
3158
تگهای خبر: اقتصاد , حامی , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳