مجلس ایران دات كام
رئیس مجلس شورای اسلامی:

دولت و مجلس محکوم به موفقیت بوده و این توقع به حق مردم است

دولت و مجلس محکوم به موفقیت بوده و این توقع به حق مردم است

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت و مجلس محکوم به موفقیت بوده و این توقع به حق مردم است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در نشست شورای برنامه ریزی لرستان، ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، اظهار نمود: بدون شک این شهیدان از مصادیق مسئولانی بودند که تقوا پیشه می کردند، اخلاص داشتند و بر مبنای سنت الهی حرکت کرده و دغدغه مند مردم بودند.
وی خاطرنشان کرد: به استاندار لرستان و مجموعه عزیزان حوزه اجرایی استان خداقوت می گوییم، هنوز سال اول دولت سیزدهم بوده و مردم به این مجلس و دولت امیدوار هستند. این دولت و مجلس محکوم به موفقیت بوده و این توقع به حق مردم است.
رئیس قوه مقننه تصریح کرد: کمتر از ۱۰ روز قبل بود که به نمایندگان لرستان اعلام کردم که می خواهیم به این استان سفر نماییم و با آشنایی که از این استان دارم، باید بگویم که لرستان از معدود استان هایی است که ظرفیت بسیار بالایی دارد و از طرفی هم ظرفیت های آن آن گونه که باید در راه پس از دوران جنگ که فرصت خوبی برای انجام کارها بوده، رشد نکرده است.
قالیباف با اشاره به اینکه لرستان از جهت سوابق گذشته و تمدن عظیم و قوی، قابلیت های زیادی دارد، افزود: در سال ۹۰ مطالعه پنج الی شش ماهه ای از لرستان به مناسبت کارهایی که درحال انجام بود داشتم و دقیق به این استان پرداختم، در ذهن من این بود که به این استان با دقت بیشتری توجه گردد.
وی بیان نمود: با همت نمایندگان لرستان و با سیاست های مجلس یازدهم برای توجه به مناطق محروم، بودجه سال ۱۴۰۱ لرستان علیرغم تمامی مشکلات در مقایسه با سال قبل آن تفاوت پیدا کرده و این نوعی توجه است؛ اما به نظر می آید که باید کار متفاوت تری از گذشته انجام دهیم و امیدواریم این سفر باعث رخ دادن این اتفاق خوب در برنامه هفتم توسعه شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که برخی نکات عرضه شده در این جلسه تازگی داشت و آنها را یادداشت کردم و حتما به آنها توجه می نماییم، اضافه کرد: اجازه بدهید در نشست فردا در مورد اولویت های سفر و اقداماتی که باید صورت گیرد بحث نماییم و روسای کمیسیون ها جمع بندی های خویش را ارائه نمایند.
قالیباف با تاکید بر این که معمولا در استان ها تاکید می کنم دستگاههای نظارتی باید شجاعت را به مدیران امین و قوی بازگردانند و این خیلی مهم می باشد، اظهار داشت: اگر به مدیرانی که قوی و امین نیستند فرصت و شجاعت داده شود، مشکل ایجاد می کنند و باید برای آنها طور دیگری چاره اندیشی کرد، ولی به مدیر قوی و امین باید شجاعت داد تا بتواند کارها را پیش ببرد و مسئولیت پذیر باشد، امروز در بروکراسی بسیار پیچیده و بی ربطی گرفتاریم که اگر بخواهیم از آن عبور نماییم باید شجاعت داشته باشیم وگرنه در مسیرهایی می افتیم که کمتر کسانی حاضر می شوند که هزینه ها را بدهند و شجاعت داشته باشند.
وی اظهار نمود: اگر کسی قوی، امین، با اخلاص و با شجاعت کار کند و به دِین خود نسبت به مردم، انقلاب و نظام عمل کند بدون شک خداوند از او حمایت کرده و آبروی او را حفظ می نماید و قدرت او را تقویت می نماید و این سنت الهی است و در آن تردید نکنید.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دیوان محاسبات و سازمان بازرسی باید در این راه تلاش کنند تا در حین نظارت، حمایت و گره گشایی، شجاعت را هم به مدیران بدهند البته خود مدیر باید شجاع باشد اما دستگاههای نظارتی نباید شجاعت و انگیزه مدیر را از بین ببرند.
منبع:

1401/06/03
14:04:00
0.0 از 5
3354
تگهای خبر: بودجه , دولت , قوه مقننه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵