مجلس ایران دات كام
خدابخشی :

کمبودپزشک درمناطق کم توسعه یافته

کمبودپزشک درمناطق کم توسعه یافته

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: ما از مجاری قانونی و ابزارهای نظارتی خود استفاده می نماییم تا مصوبه افزایش ظرفیت پزشک متخصص توسط وزارت بهداشت محقق شود.محمد خدابخشی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی توزیع پزشکان در کشور، گفت: در مناطق کمتر توسعه یافته تعداد پزشکان کم است.
وی بیان کرد: به جهت اینکه تمام مناطق کشور را پوشش دهیم، باید زیرساخت های افزایش ظرفیت را توسعه دهیم و حتما باید ظرفیت ها را بالا ببریم. این نکته ای است که ما بارها و بارها مطرح کردیم و رییس جمهور هم نگاه مثبتی دارد.
نماینده الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود: ضمن حفظ کیفیت آموزشی، ظرفیت های پزشکی باید افزایش پیدا کند تا در تمام نقاط کشور بتوانیم پزشک عمومی و متخصص داشته باشیم. نیازی که کشور به پزشک، دندانپزشک و داروساز دارد، باید مرتفع شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره ی نقش و ابزارهای نظارتی مجلس برای اجرای مصوبه افزایش ظرفیت پزشک متخصص توسط وزارت بهداشت، اظهار داشت: ما از مجاری قانونی پیگیری می نماییم تا این اتفاق رخ دهد و افزایش ظرفیت ها محقق شود.
خدابخشی اشاره کرد: ابزارهایی دراین زمینه در اختیار داریم و بوسیله تذکر، سوال و استیضاح این موضوعات را می توانیم پیگیری نماییم. ما ابزارهای نظارتی داریم و می توانیم استفاده نمائیم و پیگیر هستیم تا مشکل کمبود پزشک کشور خصوصاً در مناطق کمتر توسعه یافته حل شود.


منبع:

1401/05/31
20:47:13
0.0 از 5
3445
تگهای خبر: آموزش , بودجه , پیگیری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵