مجلس ایران دات كام
نیكزاد:

ساماندهی کارکنان دولت را پیگیری می کنم

ساماندهی کارکنان دولت را پیگیری می کنم

به گزارش مجلس ایران دات کام، نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حتما موضوع ساماندهی کارکنان دولت را بوسیله رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی پیگیری خواهم کرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، علی نیکزاد ظهر امروز (یکشنبه ۳۰ مرداد ماه) در دیدار با تعدادی از خبرنگاران پارلمانی گفت: ما همانطور که برای رزمندگان و مدافعان امنیت ارزش قائلیم، برای خبرنگاران و کسانی که واقعیت ها و مسائل کشور را منتشر می کنند و رسالت خودرا به خوبی دراین زمینه انجام می دهند، احترام قائلیم. خبرنگاری کاری خاص و بسیار اهمیت دارد.
وی اظهار داشت: موضوع اصلی کشور به مدلول واقعی، فرهنگ است اما متأسفانه آنطور که باید و شاید به آن توجه نمی گردد و به طور معمول مسائل اقتصادی فقط مطرح می شود در صورتیکه باید مسائل فرهنگی هم مورد توجه قرار گیرد. بنده عمیقاً باور دارم که باید روی مباحث فرهنگی بیشتر کار نماییم.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: الان دیگر دوره جنگ سخت نیست بلکه دوران جنگ نرم است و مردم از فساد، تبعیض و وضعیت اقتصادی ناراحت هستند و می گویند اگر گرفتاری و سختی وجود دارد، باید برای همه باشد و آنان فساد و تبعیض را بر نمی تابند.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: دولت سیزدهم هم اکنون درحال آواربرداری است و مجلس هم در مباحث مختلف شامل معیشت، فرهنگ و حتی مباحث سیاسی و مذاکرات هر جا لازم بوده، اقدامات لازم را انجام داده است و هر جا هم که لازم باشد، ما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
نیکزاد گفت: ما موضوع قیر را حل کردیم و همین طور یکی دیگر از مشکلاتی که وجود دارد، درباره ی تسهیلات بانکی بخش مسکن می باشد که داده نمی گردد و ما پیگیری خواهیم کرد که این مشکل هم حل شود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره ی ساماندهی کارکنان دولت اظهار داشت: بنده به رییس جمهور چندین بار گفتم که حتما باید دولت لایحه ای برای ساماندهی کارکنان دولت به مجلس ارائه کند چونکه اگر مجلس دراین زمینه طرح بیاورد، بار مالی خواهد داشت و رییس جمهور هم اصرار کرد که با ارائه لایحه، این مساله را ساماندهی می کند.
وی متذکر شد: حتی در جلسه سران قوا هم مطرح شده که کارکنان دولت باید تعیین تکلیف شوند و ما نباید نیروی شرکتی داشته باشیم. بنده به رییس جمهور گفتم با لایحه ساماندهی کارکنان دولت، مشکل قرارداد همه کارکنان حل می شود، اما اگر این لایحه ارائه نشود، یک دومینویی راه می افتد و هر صنفی به دنبال تبدیل وضعیت خودش خواهد بود و این مسئله، دولت را زمین می زند. دولت خودش باید بوسیله لایحه این کار را انجام دهد.
نیکزاد اظهار داشت: قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران هم حتما باید اجرا شود. بنده باز هم موضوع ساماندهی کارکنان دولت را بوسیله رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی پیگیری خواهم کرد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره ی سفرهای استانی خود اضافه کرد: بنده پنجشنبه به گلستان سفر خواهم کرد اما باید بگویم که قصد ما از این سفرهای استانی دخالت در امور استانها نیست بلکه باید بگویم که ۸۰ تا ۸۵ درصد بودجه ها را در کشور متناسب نگه می داریم و در این سفرها دنبال رفع مشکلات استانهای مختلف هستیم. الان دیگر عرصه جنگ سخت نیست بلکه عرصه جنگ نرم است و کشورهایی می توانند تولید ثروت کنند که به مباحث دانشگاهیان مسلط باشند. نیکزاد درباره ی حل مشکل مسکن در کشور، اشاره کرد: باید قانون جهش تولید مسکن به درستی اجرا شود. هم اکنون چرخ این قانون به خوبی نمی چرخد. اگر دولت سالانه یک میلیون مسکن بصورت انبوه تولید نماید، مشکل حل خواهد شد. وی اشاره کرد: باید ارگان های دولتی قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را اجرا کنند، نه این که کارمندان مشمول این قانون اخراج شوند.

1401/05/30
23:59:34
0.0 از 5
3374
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱