مجلس ایران دات كام
قالیباف:

صنعت دفاعی ایران در آینده نزدیک به مکمل اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد

صنعت دفاعی ایران در آینده نزدیک به مکمل اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صنعت دفاعی کشور با گشودن باب صادرات دفاعی در آینده نزدیک به مکمل مهمی برای اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در نطق قبل از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت روز جهانی مسجد بیان نمود: اگر ما مسجد را بعنوان مقر فرماندهی اجتماعی و فرهنگی در جامعه اسلامی و نماد ظهور مردم باوری در نظام اسلامی تعریف نماییم، ضروریست تا در جهت گیری های خود نسبت به نقش مسجد در مدیریت فرهنگی جامعه تجدید نظر اساسی انجام دهیم.
وی اضافه کرد: تقلیل مسجد به مکانی برای عبادت و تهی کردن این مکان مقدس از نقش اجتماعی آن ظلم به آموزه های پیامبر اسلام است که حکومت اسلامی را بر محور مسجد اداره می کردند. در سالهای مبارزات انقلابی، مساجد نقش محوری در بسیج مردم ضد رژیم شاهنشاهی ایفا کردند و در سالهای دفاع مقدس هم مساجد نقش محوری در بسیج نیروها ضد دشمن داشته اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز هم با عنایت به تغییر مأموریت ها و ظهور جبهه های جدید مبارزه نیازمند بازتعریف نقش مساجد هستیم و باید در این راه از تجربه مساجدی که در سرتاسر کشور توانسته اند محور حرکت های جهادی، تربیتی، محرومیت زدایی، خیریه، توانمندسازی و سایر فعالیتهای اجتماعی قرار گیرند، به بهترین شکل استفاده نماییم.
قالیباف در ادامه با اشاره به اینکه مسجد در دین اسلام، انسان ساز و جامعه پرداز است، اظهار داشت: اجتماع مومنان به خودی خود منشاء خیر است و مسجد مکانی است که در آن اجتماع مومنان بر محور دعا و نماز شکل می گیرد. جامعه از راه همین اجتماع سازنده مومنان به صورت مداوم اصلاح می شود و از انحراف ناشی از تفرقه در جامعه اسلامی مصون می ماند.

هیچ قدرتی نمی تواند مانع از تقویت توان دفاعی کشور شود
قالیباف اظهار داشت: فرا رسیدن روز صنایع دفاعی کشور را به ملت ایران، تمامی مجاهدان سرافراز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بخصوص متخصصان وزارت دفاع و سایر تلاشگران حوزه صنایع دفاعی تبریک و یاد و خاطره شهدای گرانقدر صنعت دفاعی کشور را گرامی می دارم.
وی اضافه کرد: قابلیت بازدارندگی و توان دفاعی کشور ما بومی و جوشیده از فکر و توان ایرانی است و هیچ قدرتی نمی تواند مانع از افزایش مستمر قدرت بازدارندگی ایران اسلامی و تقویت توان دفاعی کشور شود.

اگر به جوانان مومن و متخصص کشور اعتماد نماییم، می توانیم قله های پیشرفت را فتح کنیم
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دستاوردهای غرورآفرین صنعت دفاعی کشور علاوه بر آنکه نمادی از شکست سیاست های تحریمی دشمنان ایران اسلامی است، به روشنی نشان داده است که اگر به جوانان مومن و متخصص کشور اعتماد نماییم، می توانیم بر مشکلات فائق آییم و قله های پیشرفت را فتح نماییم.
قالیباف با اشاره به اینکه صنعت دفاعی کشور حالا سه خصوصیت مهم و راهبردی را با هم ترکیب کرده است، اظهار داشت: اول این که به یک صنعت پیشران تبدیل گشته که همزمان با خود سایر رشته های علمی بخصوص فنی و مهندسی را تغذیه کرده و توسعه می دهد و دوم این که با تأمین نیازمندی نیروهای مسلح و ایجاد برتری فناورانه نقش مهمی در قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور ایفا می کند و سوم با گشودن باب صادرات دفاعی در آینده نزدیک به مکمل مهمی برای اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد.1401/05/30
12:43:19
0.0 از 5
3296
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳