مجلس ایران دات كام
نماینده شاهرود و میامی عنوان كرد:

وجود تقاضا لازمه برقراری پروازهای خارجی در شاهرود

وجود تقاضا لازمه برقراری پروازهای خارجی در شاهرود

به گزارش مجلس ایران دات کام، سمنان نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی راه اندازی پروازهای خارجی در فرودگاه بین المللی شاهرود را منوط به وجود تقاضای مردمی دانست و اظهار داشت: چنانچه این تقاضا وجود داشته باشد، امکان برقراری پروازهای خارجی به مقصد عتبات عالیات وجود دارد.


علی اصغر خانی نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری و مراسم تجلیل از اصحاب رسانه شاهرود و میامی از کم آبی به عنوان جدی ترین مشکل امروز درربسیاری از نقاط کشور و همچون در شرق استان سمنان نام برد و اظهار نمود: شهرستان شاهرود با مشکل کسری ۱۵۰ لیتری آب آشامیدنی در ثانیه مواجه می باشد.
وی افزود: در همین راستا بمنظور حل مشکل در کوتاه مدت جلساتی با استاندار و مدیران استانی انجام شد تا از قطع آب امسال جلوگیری شود اما این مساله موقتی است و باید جهت پیش گیری از وخیم شدن این بحران در آینده فکری اساسی کرد که پیگیر این دغدغه مهم مردم در سطح کلان کشور هستیم.
خانی به موضوع انتقال آب از کالپوش میامی به شهرستان شاهرود اشاره نمود و اضافه کرد: اولویت نخست ما حل شدن مشکل آب روستاهای کالپوش است و سپس باید جهت انتقال آب از سد کالپوش به شهرستان شاهرود اقدام نمود.
عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به سوالی درباره ی بحران مسکن در کشور بیان کرد: با اجرای قانون نهضت ملی مسکن که توسط مجلس به تصویب رسید، در صورت ساخت یک میلیون واحد مسکن در سال با مدیریت و راهبری دولت شاهد به تعادل رسیدن عرضه و تقاضا در این عرصه خواهیم بود و به تدریج شرایط بازار مسکن به ثبات می رسد. در نتیجه جلساتی که نمایندگان مجلس با رییس جمهور و مدیران وزارت راه و شهرسازی داشته اند، قرار شد تا آخر سال ۱۴۰۲ دو میلیون واحد مسکن در کشور ساخته شود که اکنون در دست اجراست.
خانی با اشاره به تأخیر ۱۵ ساله در بهره برداری از ورزشگاه شاهرود نیز اظهار داشت: مشکل این ورزشگاه در سالهای قبل عدم تامین اعتبار لازم جهت سرعت گرفتن عملیات عمرانی آن بود که خوشبختانه در سال قبل ۶۰ میلیارد تومان جهت تکمیل فاز اول آن که ۳۰۰۰ نفر ظرفیت دارد تخصیص یافت و تا اختتام امسال فاز نخست آن افتتاح می گردد.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم تا آخر سال ۱۴۰۲ نیز بتوانیم با تامین اعتبار لازم شاهد بهره برداری کامل این ورزشگاه ۱۵ هزار نفری باشیم.
نماینده شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر اخیر رییس کمیسیون عمران و تعدادی از معاونان وزرا به حوزه انتخابیه عنوان کرد: فقط در بخش گاز با دستور وزیر نفت ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل شبکه گاز رسانی به روستاهای پل ابریشم، بیارجمند و طرود در نظر گرفته شد. همین طور در سایر بخش ها نیز اعتبارات و مصوباتی خوبی را در زمینه اعتبارات ملی داشتیم که امیدواریم خروجی همه این تلاش ها حل مشکل بیکاری و اشتغال زایی برای جوانان شهرستان های شاهرود و میامی باشد.
خانی به مساوی شدن تبصره ۱۸ در سال ۱۴۰۱ نیز اشاره نمود و اظهار داشت: با تلاش نمایندگان مجلس اعتبارات تبصره ۱۸ در قانون بودجه امسال برای همه استانها مساوی در نظر گرفته شد که با وجود مخالفت تعدادی از استانهای بزرگ به سبب تعداد بالای نمایندگان شهرستان ها به تصویب رسید و برای همه استانها همچون استان سمنان در سال ۱۴۰۱، ۲۲۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ با درصدهای ۹ تا ۱۵ درصد در نظر گرفته شده است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در پاسخ به پرسش ایسنا درباب احتمال ایجاد تغییراتی در تقسیمات کشوری در شرق استان و ارتقا برخی روستاها و بخش ها به بخش و یا شهرستان نیز اظهار نمود: بطور جد پیگیر ارتقاء ظرفیت های مناطق مختلف شرق استان که مستعد تبدیل شدن به شهر و شهرستان اند، هستیم اکنون بین سه تا چهار روستا در زمینه انتخابیه امکان تبدیل شدن به شهر را دارند که درحال پیگیری آنها هستیم. همین طور در موضوع ارتقاء بخش بسطام به شهرستان نیز ما طرفدار این مساله هستیم و با توجه به این که ایجاد شهرستان ها در زمینه اختیارات ریاست جمهور است، با وجود این که شرایط شهرستان شدن بخش ها از زمان دولت دهم بسیار دشوار شده اما امیدواریم با تلاش و پیگیری بتوانیم موانع تحقق آنرا برطرف نماییم.
خانی به راه اندازی پروازهای فرودگاه شاهرود نیز اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان جهانی ایکااو که مرجع تایید فرودگاه جهان است، فرودگاه شاهرود را باتوجه به استاندارهای مورد نظر خود به عنوان یک فرودگاه بین المللی تایید نکرده است. در زمینه باری، موضوع ایجاد ظرفیت پروازی و رایزنی جهت صادرات محصولات کشاورزی یا سایر محصولات به عهده تاجران و بازرگانان است و نماینده مجلس و دولت تنها درباب ایجاد امکان صادرات به کشورهای دیگر نقش دارند و سایر موضوعات به تلاش بازرگانان برمی گردد.
وی ادامه داد: در زمینه مسافری در اسفند ۱۴۰۰ با دستور وزیر راه و شهرسازی به سازمان هواپیمایی قرار شده تا پرواز ها از ۵۰ تا ۷۰ نفره شروع شود.
این نماینده مردم اظهار داشت: هر مجموعه یا شرکتی که درخواست ایجاد پرواز به هر مقصدی در کشور را دارد ما این آمادگی را داریم تا این امکان را برایشان فراهم نماییم مشروط بر این که بتوانند ظرفیت آن پرواز را تکمیل کنند.
جهت اعزام زوار به عتبات عالیات در روزهای اربعین و مواردی از این دست نیز در صورتیکه متقاضیان واقعی وجود داشته باشند آماده راه اندازی پرواز از شاهرود به مقصد نجف هستیم.
منبع:

1401/05/29
10:34:15
0.0 از 5
3428
تگهای خبر: بودجه , پیگیری , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام