مجلس ایران دات كام
اعظمی:

جنوب کرمان استحقاق استان شدن را دارد

جنوب کرمان استحقاق استان شدن را دارد

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه «جنوب استان کرمان تمام شرایط و استحقاق یک استان شدن را دارد»، اظهار نمود: هم اکنون نیز در تمام ردیف بودجه ها و جداول بودجه ای وزارتخانه ها علاوه بر استان کرمان، یک جدول نیز به عنوان جنوب استان کرمان وجود دارد.ذبیح الله اعظمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وعده رییس جمهوری برای تشکیل استان کرمان جنوبی اشاره کرد: این مساله در هیئت دولت به تصویب رسیده و طبق گفته وزیر کشور و معاون اجرائی رییس جمهوری مقرر است در نخستین فرصت لایحه مربوطه از دولت به مجلس ارائه شود. رییس جمهوری در جریان این سفر با شهامت تمام از پیشنهاد خود و مصوبه دولت برای تشکیل استان کرمان جنوبی دفاع کردند.

وی اظهار داشت: منطقه جنوبی استان کرمان دارای ۷ شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان است. البته با دستور رییس جمهوری برای پیگیری پیموده شدن مراحل شهرستان شدن «جازموریان» که از بخش های شهرستان رودبار جنوب شمرده می شود، در دولت، در مجموع استان کرمان جنوبی شامل ۸ شهرستان خواهد بود. در این منطقه حدود ۱۸ اداره کل مستقل از مرکز استان و همین طور دو دانشگاه شامل دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و دانشگاه جیرفت با حدود ۱۳۰ عضو هیئت علمی وجود دارد.
جنوب کرمان استحقاق استان شدن را دارد
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد مجلس با اعلان اینکه «جمعیت منطقه جنوبی استان کرمان حدود یک میلیون نفر است»، اشاره کرد: جنوب استان کرمان تمام شرایط و استحقاق یک استان شدن را دارد. هم اکنون نیز در تمام ردیف بودجه ها و جداول بودجه ای وزارتخانه ها علاوه بر استان کرمان، یک جدول نیز به عنوان جنوب استان کرمان وجود دارد.

اعظمی با اشاره به حضور رهبر انقلاب در شهرستان جیرفت در سالهای ۱۳۵۷ و ۱۳۸۴ اشاره کرد: شهرستان جیرفت برای اولین مرتبه ۲۲ مرداد ۱۳۵۷ به عنوان منطقه ای محروم و فقیر و تبعیدگاه میزبان آیت الله خامنه ای بود؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به لطف نظام، زیرساخت ها در این شهرستان تامین شد. در سال ۱۳۸۴ نیز آیت الله خامنه ای به عنوان دومین مرتبه و به عنوان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم جیرفت حضور پیدا کردند؛ در جریان این سفر وقتی مردم فریاد زدند و گفتند که «می خواهیم استان شویم»، رهبری فرمودند که «باید زیرساخت ها فراهم شود»؛ امروز پس از ۱۷ سال این اتفاق درحال رخ دادن است.

وی همین طور در ادامه با اشاره به سفر اخیر رییس جمهوری به استان کرمان اظهار نمود: سفر رییس جمهوری به استان کرمان خصوصاً جنوب کرمان پر از خیر و برکت بود. علاوه بر معاون پارلمانی رییس جمهوری، وزرای جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش نیز به عنوان نمایندگان عالی دولت در مناطق جنوبی استان حاضر شدند. همین طور در این سفر برخی از معاونان وزارت خانه های راه و شهرسازی، آموزش و پرورش و علوم و بهداشت با برگزاری میزهای خدمت، به ارائه خدت به مردم این مناطق پرداختند.
بیشتر بخوانید: هشتی که می خواهد دو شود! رئیسی از منطقه ای بازدید کرد که هیچ فرمانداری تا حالا از آن بازدید نکرده بود
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد مجلس با اعلان اینکه «از رییس جمهوری باید بابت سفر به مناطق جنوبی جیرفت تقدیر و تشکر کنم»، اضافه کرد: آقای رئیسی پس از نماز بامداد به جیرفت آمدند و از مناطق محروم زهکلوت و همین طور تنگ شاه بازدید کردند؛ جایی که نه فقط هیچ رییس جمهور، وزیر و مدیرکل وزارت خانه ای بلکه حتی به جرات می گویم که هیچ فرمانداری نیز تا حالا از آن منطقه بازدید نکرده بودند؛ حضور آقای رئیسی در این مناطق به مفهوم واقعی تحقق شعار دولت مردمی و خدمتگزار است.

منبع:

1401/05/26
10:03:37
0.0 از 5
3340
تگهای خبر: آموزش , بازدید , بودجه , پیگیری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳