مجلس ایران دات كام
به روزرسانی شد

بررسی توافق هسته ای در نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی مجلس با شورای عالی امنیت

بررسی توافق هسته ای در نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی مجلس با شورای عالی امنیت

مجلس ایران دات کام: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی توافق اتمی در نشست مشترک این کمیسیون با شورای عالی امنیت ملی آگاهی داد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، جلیل رحیمی جهان آبادی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:
«جلسه سه ساعته و مهم ⁧‫کمیسیون امنیت ملی‬⁩ مجلس با ⁧‫شمخانی‬⁩ ⁧‫دبیر شورای عالی امنیت ملی‬⁩، دکتر ⁧‫امیر عبداللهیان‬⁩ ⁧‫وزیر خارجه‬⁩، دکتر باقری‬⁩ مذاکره کننده ارشد و ⁧‫اسلامی‬⁩ رییس ⁧‫سازمان انرژی اتمی‬⁩ انجام شد.
در این جلسه ⁧مذاکرات‬⁩ و ⁧‫توافق اتمی‬⁩ و پیشنهادات طرفهای غربی و نظر ایران بررسی گردید.»
همچنین به گزارش نورنیوز، گزارش کاملی از روند مذاکرات و پروسه بررسی ایده های هماهنگ کننده اتحادیه اروپایی و جمع بندی نظرات ایران در این خصوص به کمیسیون ارائه شد.
در این جلسه که در محل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و با حضور وزیر امورخارجه، رییس سازمان انرژی اتمی و معاون سیاسی وزارت امور خارجه انجام شد به سوالات نمایندگان حاضر در جلسه درباب ابعاد مختلف متن پیشنهادی تهیه شده، پاسخ داده شد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر سیاست محوری دولت بر گره نزدن اقتصاد کشور به مذاکرات اظهار داشت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران که با هوشمندی و دوراندیشی مجلس انقلابی تصویب گردید ظرفیت های بسیار خوبی را برای پیگیری کامل سیاست مقاومت فعال در اختیار کشور قرار داد که امروز ثمرات آن بیش از گذشته هویدا شده است.
او با تشریح زحمات شبانه روزی رییس و اعضای هیئت مذاکره کننده و مجموعه دستگاه های فعال در این بخش اشاره کرد: صرف نظر از توافق یا عدم توافق که به هر شکل، تامین کننده منافع ملت ایران است با هماهنگی بسیار خوبی که میان بخش های مختلف کشور برای پیشبرد مذاکرات انجام شد در هیچ قسمتی از خطوط قرمز عقب نشینی انجام نشد و نخواهد شد.
در ادامه این جلسه علی باقری مذاکره کننده ارشد کشورمان و محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی توضیحات مبسوطی را درباب مذاکرات در بخش های در رابطه با رفع تحریم ها و موضوعات هسته ای ارائه کردند و به سوالات گوناگون نمایندگان حاضر در جلسه پاسخ گفتند.
روز گذشته وزیر خارجه اظهار داشت که آخرین جمع بندی خودرا بصورت مکتوب در مورد مسائل باقی مانده به هماهنگ کننده اتحادیه اروپا ارائه می دهیم و اگر واکنش آمریکا همراه با واقع بینی و انعطاف باشد توافق رخ می دهد و اگر انعطافی نشان ندهند باید بیشتر گفت و گو نماییم.
شب گذشته یک منبع باخبر در گفت و گو با ایسنا ارسال پاسخ ایران به جوزپ بورل هماهنگ کننده مذاکرات هسته ای را تایید نمود.
این منبع باخبر همین طور اظهار نمود که انتظار است تا دو روز آینده بطور متقابل پاسخ طرف مقابل را دریافت نماییم.
منبع:

1401/05/25
20:35:26
0.0 از 5
3066
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲