مجلس ایران دات كام

بررسی وضعیت مهار گازهای فلر در کمیسیون انرژی

بررسی وضعیت مهار گازهای فلر در کمیسیون انرژی

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش مسؤلان وزارت نفت در مورد وضعیت مهار گازهای فلر و تاکید اعضای کمیسیون بر تلاش بیشتر وزارت خانه برای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه در نشست امروز این کمیسیون اطلاع داد.


مالک شریعتی در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان نمود: نخستین دستور جلسه امروز کمیسیون بررسی وضعیت مهار گازهای فلر و استفاده آنان در صنعت بود. بر مبنای گزارشی که مسؤلان وزارت نفت عرضه کردند تنها ۵ درصد از اهداف برنامه ششم در این حوزه محقق شده است. در این عرصه عقب ماندگی بسیار زیادی وجود دارد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: این گزارش با اعتراض اعضای کمیسیون مواجه گردید و مقرر شد وزارت نفت اقدامات جدی تری را در این عرصه دنبال کند. دستور دوم هم بحث تحول دیجیتال در حوزه انرژی کشور بخصوص در وزارت نفت بود. هم در عرصه تولید نفت و گاز کشور این تحول مهم می باشد که اطلاعات دقیقی از تولید به ما می دهد. حالا به صورت دستی اطلاعات وارد می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هم در حوزه حسابداری و هزینه کرد درآمدهای به دست آمده در صنعت نفت سیستم برخط و قابل رصد بسیار حائز اهمیت می باشد. گام هایی در این عرصه برداشته شده اما تکمیل نشده است. انتظار می رود وزارت نفت که در عرصه تولید در کشور پیشتاز است در حوزه حسابداری مالی و میترینگ هم بتواند ضعف های گذشته را جبران کند و ما اطلاعات دقیق تر و کامل تری را در این عرصه داشته باشیم.1401/05/24
09:16:58
0.0 از 5
912
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام