مجلس ایران دات كام
طغیانی مطرح كرد

چرا هنوز سهام دولت در ایران خودرو و سایپا ارائه نشده است؟

چرا هنوز سهام دولت در ایران خودرو و سایپا ارائه نشده است؟

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت که وزیر صنعت، معدن و تجارت قول داده که سهام دولت در ایران خودرو و سایپا ارائه شود اما هنوز کارهای فنی و کارشناسی برای تعیین خالص سهام دولت باقی مانده است.


مهدی طغیانی در گفتگو با ایسنا در رابطه با علت تعویق عرضه سهام دولت در ایران خودرو و سایپا اظهار داشت: اصلی ترین مشکل در واگذاری ایران خودرو و سایپا اینست که شرکتهای ذیل ایران خودرو و سایپا هر کدام سهام شرکت اصلی را دارند.
وی ادامه داد: سهم دولت در دو شرکت ایران خودرو و سایپا عدد کوچکی است اما با در نظر گرفتن سهام شرکتهای زیرمجموعه شاید خالص سهام دولت در این دو شرکت خودروسازی حتی به ۴۰ و یا ۴۵ درصد هم برسد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: وزیر صمت بیان داشت که کارشناسان رسمی دادگستری را برای تعیین مقدار سهام دولت تعیین کرده که آنها مشغول بررسی این مورد هستند اما هنوز عدد دقیق سهام دولت در ایران خودرو و سایپا مشخص نشده است.
وی ادامه داد: بر این اساس باید تعیین شود که میزان سهام دولت در سایپا و ایران خودرو چقدر است و بعد سراغ قیمت گذاری و بررسی اموال و دارایی ها رفت. وزیر صمت قول داده که سهام دولت در ایران خودرو و سایپا را عرضه نماید و عزم شخصی ایشان هم همین است اما کارهای فنی و کارشناسی باقی مانده که اگر این کارها بموقع و برپایه قاعده و به صورت اصولی انجام نشود همین واگذاری ها تبدیل به معضلی برای دولت خواهد شد.
منبع:

1401/05/22
09:41:48
0.0 از 5
3188
تگهای خبر: اقتصاد , دادگستری , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام