مجلس ایران دات كام
نماینده مردم دزفول در مجلس:

صرفه جویی در مصرف آب و برق از دولت شروع شود

صرفه جویی در مصرف آب و برق از دولت شروع شود

نماینده مردم دزفول در مجلس با اشاره به مصرف بی رویه آب و برق در وزارتخانه ها و ادارات کشور، اظهار داشت: لازم است که فرهنگ سازی در حوزه مصرف بهینه آب و برق از دولت شروع شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سیداحمد آوایی بامداد امروز چهارشنبه در آئین بهره برداری از طرح آبرسانی به روستای کهنک در بخش چغامیش که با حضور مدیرعامل آبفای خوزستان، تعدادی از مسئولان محلی و ساکنان منطقه در مسجد روستای کهنک برگزار شد، اظهار نمود: از زمان انتصاب کرمی نژاد به عنوان مدیرعامل آبفای خوزستان با کمک یکدیگر به دنبال رفع مشکلات در زمینه آب و فاضلاب استان خوزستان هستیم و بطور قطع این پیگیری ها تا رفع همه مشکلات ادامه دارد.
وی با اعلان اینکه کرمی نژاد از مدیران موفق کشور در زمینه آب و فاضلاب است که تا حالا عملکرد بسیار موفقی از خود بجای گذاشته است، اضافه کرد: کرمی نژاد بصورت شبانه روزی درحال کوشش برای رفع مشکلات است و بطور مرتب با حضور در تهران با معاون اول و معاون اجرائی ریاست جمهور در امتداد جذب اعتبارات دیدار می کند که با پیگیری های انجام شده و توجه ویژه دولت سیزدهم به خوزستان بیشترین اعتبار آب و فاضلاب از طرف دولت به خوزستان تخصیص داده شده است.
نماینده مردم دزفول در مجلس با اشاره به مصرف بی رویه آب و برق در کشور عنوان کرد: در وزارت خانه ها و ادارات اسراف به وفور دیده می شود و لازم است که فرهنگ سازی و صرفه جویی در مصرف آب و برق از دولت شروع شود؛ ضمن این که لازم است که صدا و سیما و رسانه ها نیز برنامه هایی را در امتداد فرهنگ سازی در مصرف آب و برق در دستور کار خود قرار دهند.
آوایی با اعلان اینکه هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست، اظهار داشت: مسئولان باید بجای پرداختن به مستحبات به خدمت گزاری به مردم بپردازند.
وی با تاکید بر لزوم توجه مدیران در حوزه تسریع در افتتاح پروژه ها اشاره کرد: مسئولان از انجام اقدامات تشریفاتی خصوصاً در آئین های افتتاحیه اجتناب کنند. اقدامات و خدمات رسانی ها باید بدون سر و صدا و با صرفه جویی در هزینه ها صورت گیرد.
نماینده مردم دزفول در مجلس با اعلان اینکه کار باید به کاردان سپرده شود، افزود: اگر از همان ابتدای انقلاب به این مهم توجه می شد، حالا خیلی از مشکلات کشور وجود نداشت.
آوایی بیان کرد: همبستگی هایی که در روزهای خاص سال همچون روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در میان مسئولان دیده می شود باید در همه ایام سال وجود داشته باشد چونکه اساسی ترین راهکار برون رفت از مشکلات کشور همبستگی و اتحاد مسئولان است.
«علی پژمان» بخشدار چغامیش با قدردانی از پیگیری های مدیرعامل آبفای خوزستان و مجموعه آبفای منطقه دزفول در امتداد رفع مشکلات آب و فاضلاب بخش چغامیش در این مراسم عنوان کرد: خیلی از ساکنان روستای کهنک در سالهای اخیر به سبب مشکلات و کمبودها مبادرت به مهاجرت کردند که امیدوار هستیم اقدامات انجام شده در این منطقه خصوصاً در زمینه آب و فاضلاب موجب بازگشت ساکنان این روستا شود.
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، طرح آبرسانی به روستای کهنک در بخش چغامیش دزفول با اعتبار ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اجرا شده است.
این طرح آبرسانی شامل حفر و تجهیز چاه، اجرای ۱۰ کیلومتر خط انتقال و لوله گذاری ۲۵۰ میلیمتری گالوانیزه برای اتصال به مخزن ۲۰۰ مترمکعبی و توسعه برق حدود ۹۰۰ متری است.

1401/05/20
13:53:02
0.0 از 5
3232
تگهای خبر: پیگیری , خدمات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲