مجلس ایران دات كام

کمیسیون امنیت ملی مجلس مذاکرات اخیر هسته ای را بررسی می کند

کمیسیون امنیت ملی مجلس مذاکرات اخیر هسته ای را بررسی می کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی مذاکرات اخیر در جلسات هفته آینده این کمیسیون اطلاع داد.


فداحسین مالکی در گفتگو با ایسنا اظهار داشت که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفته آینده در جلسه ای به بررسی مذاکرات اخیر با حضور مسؤلان مربوطه می پردازند.
دور تازه مذاکرات ایران و آمریکا با هماهنگی اتحادیه اروپا از پنجشنبه هفته گذشته در وین شروع شده است. این مذاکرات پس از پنج ماه وقفه در مذاکرات رسمی و حضوری در وین انجام می شود.
مذاکرات در سطوح سیاسی و کارشناسی در این چند روز ادامه داشته است و دو طرف ایران و آمریکا به تبادل دیدگاه ها و نظرات خود برای عبور از دو سه مبحث اختلافی با هماهنگی اتحادیه اروپا ادامه می دهند. مبحث رفع تحریم ها و فهرست شرکت ها و نهادها و افراد ایرانی، تضمین عدم خروج یک جانبه یک عضو از برجام، حل و فصل و مختومه کردن موضوعات پادمانی میان ایران و آژانس، چگونگی و زمانبندی اجرای برجام از موضوعات مهمی هستند که میان دو طرف ایران و آمریکا با هماهنگی اتحادیه اروپا مورد بحث است.
نمایندگان روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان در این دور از مذاکرات در سطح کارشناسی در جریان روند مذاکرات قرار می گیرند اما نمایندگان رسمی آنها در مذاکرات حضور ندارند.
منابع ایرانی بر این نظرند، در صورتیکه طرف مقابل در مورد این موارد تصمیم گیری کند، میتوان بلافاصله وارد مرحله "جمع بندی" مذاکرات شد. آنها معتقدند، ادامه مذاکرات و گامهای بعدی، به تصمیمات سیاسی طرف مقابل بستگی دارد.
منبع:

1401/05/19
22:28:36
0.0 از 5
782
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام