مجلس ایران دات كام
در گفت وگو با مجلس ایران دات كام مطرح شد

متفکر آزاد: منابع تبصره ۱۴ قانون بودجه باید به سمت مصارف واقعی حرکت کنند

متفکر آزاد: منابع تبصره ۱۴ قانون بودجه باید به سمت مصارف واقعی حرکت کنند

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه «منابع این تبصره خصوصاً در دوران تحریم ها منابع در دسترس تری نسبت به سایر منابع هستند؛ همین موضوع نیز عاملی وسوسه کننده برای مراجعه به منابع این تبصره است»، اشاره کرد: باید بگویم که در هر کجا که کم آورده ایم به سمت منابع تبصره 14 قانون بودجه حرکت کرده ایم، در صورتیکه نباید این اتفاق بیفتد.روح الله متفکر آزاد در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر این که باید در راه تدوین بودجه کشور، به سمت بودجه ای عملیاتی، انقباضی و موثر مبتنی بر عملکرد و حل مسائل کشور حرکت نماییم، اظهار داشت: باید ساختار بودجه را به سمت ساختاری پاسخگو و موثر حرکت دهیم و بجای ساختن اولویت های متکثر برای بودجه به سمت اولویت های واقعی و تمرکز بر آنها حرکت نماییم تا دولت مجبور به خلق پول نشود.

وی با اشاره مصارف تعیین شده در قانون بودجه برای منابع تبصره ۱۴ قانون بودجه (منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها) با اعلان اینکه «اسماً منابع تبصره ۱۴ قانون بودجه در امتداد اهداف خود درحال تخصیص است»، اظهار نمود: اگر بخواهیم نگاه درستی به منابع و مصارف تبصره ۱۴ قانون بودجه داشته باشیم، باید بگویم که در هر کجا که کم آورده ایم به سمت منابع این تبصره حرکت کرده ایم، در صورتیکه نباید این اتفاق بیفتد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همین طور درباره تحقق پذیر بودن یا نبودن منابع تبصره ۱۴ قانون بودجه اشاره کرد: منابع تبصره ۱۴ قانون بودجه از تبصره هایی است که به طور معمول خصوصاً در سالهای اخیر تحقق یافته است؛ از طرف دیگر نیز منابع این تبصره خصوصاً در دوران تحریم ها منابع در دسترس تری نسبت به سایر منابع هستند؛ همین موضوع نیز عاملی وسوسه کننده برای مراجعه به منابع این تبصره است. من فکر می کنم که منابع این تبصره باید به سمت مصارف واقعی حرکت کنند.

متفکر آزاد در پاسخ به این پرسش که آیا تصویب بودجه هایی برای نهادهای مختلف در قالب تبصره ۱۴ قانون بودجه، سبب افزایش انتظارات از دولت نمی شود؟ اظهار داشت: نه لزوماً؛ ممکنست سبب افزایش انتظارات از دولت شود اما لابد انتظاراتی وجود داشت که محل خروج از آن، تبصره ۱۴ تعیین شده است در جامعه انتظاراتی برای حل مشکلات وجود دارد و نمایندگان مجلس نیز به دنبال آنها هستند.
1401/05/09
20:08:10
0.0 از 5
3149
تگهای خبر: آموزش , بودجه , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲