مجلس ایران دات كام
مصری:

مراحل اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیکی هرچه زودتر طی شود

مراحل اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیکی هرچه زودتر طی شود

به گزارش مجلس ایران دات کام نایب رییس مجلس درباره استفاده از کالابرگ الکترونیکی، اظهار داشت: مجلس و دولت معتقدند که تزریق پول، تورم بوجود می آورد ازاین رو مبحث کالابرگ، یعنی رساندن کالا به دست مصرف کننده، بهترین رویه است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، عبدالرضا مصری درباره ضرورت استفاده از کالابرگ الکترونیکی، اظهار داشت: مجلس و دولت معتقدند که تزریق پول، تورم به وجود می آورد بدین سبب سازوکار ارائه کالا با کالابرگ یعنی رساندن کالا به قیمت مناسب به دست مصرف کننده، بهترین رویه است اما دراین زمینه دولت به دنبال سیستمی است که برای مردم مشکلی ایجاد نشود. خوشبختانه برای نان این مساله در چند استان بصورت آزمایشی در حال اجراست که بنظر می رسد بعد از اجرای مرحله آزمایشی، فضا برای به موضوع کالابرگ آماده تر خواهد شد.
وی اضافه کرد: متأسفانه در ماه های اخیر با مشکل جدیدی در دنیا یعنی تورم جهانی روبه رو شده ایم و معادلات خریداران و فروشندگان به هم ریخته است. قبل از این خصوصاً برای نهاده های کشاورزی بازار سنتی وجود داشت و حجم تقاضای خریدار و حجم عرضه فروشنده مشخص بود اما هم اکنون فروشندگان در عرضه کالا حداقل برای منطقه ما گرفتار مشکل شدند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: باتوجه به تمام موضوعات مذکور، شرایط اقتصادی دشوار است و مردم بیش از همه این سختی را تحمل می کنند دولت باید تمهیداتی برای این مساله داشته باشد. کار هم برای دولت و هم برای ملت از نظر اقتصادی سخت شده که امیدواریم شرایطی ایجاد شود از این مرحله عبور نماییم.
مصری با تاکید بر این که ما ۱۰۰ درصد با کالابرگ موافق هستیم، اشاره کرد: با تزریق پول موافق نیستم اما باید به این نکته نیز توجه کرد که دولت درحال حاضر هیچ راهی نداشته چونکه سیستم اجرای این مساله آزمایش نشده بود. هرچند زیرساخت ها در نظریه خوب بود اما آزمایش نشده بود تا زمانی هم سیستم آزمایش نشود، نمی توان آنرا دفعتی اجرائی کرد، امیدواریم مراحل آزمایش سریع تر سپری شود.


منبع:

1401/05/02
09:51:09
0.0 از 5
3271
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , سیستم , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام