مجلس ایران دات كام
سخنگوی كمیسیون بهداشت مطرح كرد

نقش مجلس در طرح دارویار کجاست؟

نقش مجلس در طرح دارویار کجاست؟

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد سازمان غذا و دارو در تصمیم گیری دراجرای طرح دارویار اظهار داشت که در طرح دارویار هیچ نقشی برای مجلس دیده نشده که جای تاسف دارد.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا با انتقاد از طرح دارویار به جلسه اخیر کمیسیون بهداشت و درمان اشاره و اظهار نمود: بطور قطع اجرای شتابزده طرح دارویار مردم را متضرر خواهد نمود و نمایندگان مجلس هم به هیچ وجه اجازه این کار را نخواهند داد.
وی با تکیه بر ضرورت توجه به منابع و زیرساخت ها در اجرای طرح دارویار اظهار داشت: باید در اجرای طرح دارویار هم شرایط بیمه ها در نظر گرفته شود و هم بیمه ها کمک کنند تا هزینه ای از جیب مردم برای تهیه دارو پرداخت نشود. بر همین مبنا تاکید کمیسیون بهداشت و درمان بر این است که باید ضمن پرداخت بدهی عقب مانده بیمه ها، هزینه های طرح بموقع و به صورت شفاف در اختیار بیمه ها قرار گیرد تا شاهد اختلالی در اجرای طرح نباشیم.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن اشاره به ابهامات طرح دارویار اظهار داشت: یکی از ابهامات متوجه وضعیت افرادی است که زیر پوشش بیمه خاصی نیستند و داروها را باید به صورت آزاد بخرند، بطور قطع نباید قیمت ها بگونه ای باشد که آنها توان خرید نداشته باشند.
شیخی همینطور با بیان اینکه «در طرح دارویار هیچ نقشی برای مجلس دیده نشده است» اظهار داشت: در این طرح اهداف قانون گذار برای اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان جهت تکمیل زیرساخت سلامت الکترونیک، حذف ارز ترجیحی، توسعه نظام ارجاع و پزشک خانواده و همینطور اجرای دقیق سامانه ها و تکمیل سرویسهای تخصیص، دیده نشده است. با این وضعیت مدیریت، این امکان وجود دارد که طرح دارویار با شکست مواجه شود و هر قصوری در این خصوص نابخشودنی است.
وی در انتها اظهار داشت که شتابزدگی در اجرای طرح دارویار نگران کننده است و به نظرم عملکردها در این حوزه مناسب نبوده است.1401/04/30
11:27:25
0.0 از 5
3376
تگهای خبر: طرح , قانون , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام