مجلس ایران دات كام
در واكنش به اظهارات اخیر مقامات آمریكا

موسوی لارگانی: آقای آمریکا و اروپا، ‏با خروج از ⁧‫برجام‬⁩ میلیاردها دلار به ایران زیان زدید

موسوی لارگانی: آقای آمریکا و اروپا، ‏با خروج از ⁧‫برجام‬⁩ میلیاردها دلار به ایران زیان زدید

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر طرف های اروپایی و آمریکایی درباره برجام اظهار داشت: با خروج از ⁧‫برجام‬⁩ میلیاردها دلار به ایران زیان زدید، حال که نفت لازم هستید، می فرمایید ایران باید به ⁧‫برجام‬⁩ برگردد؟


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:
« آقای آمریکا و اروپا!
‏با خروج از ⁧‫برجام‬⁩ میلیاردها دلار به ایران زیان زدید، حال که نفت لازمید می فرمایید ایران باید! به ⁧‫برجام‬⁩ برگردد!
‏چه بایدی؟
لطف یکطرفه سبب وظیفه است.
‏فعلا خسارات را جبران و تضمین کنید که هوایی نمی شوید تا ببینیم بعد چه می شود !»
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، بتازگی ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری درباره توافق هسته ای گفت، ارزیابی آمریکا برمبنای اطلاعات جامعه اطلاعاتی آمریکا، آژانس بین المللی انرژی اتمی و متحدان و شرکای آمریکا در سراسر جهان، آمریکا را در مقایسه با وضع فعلی امور، «در موقعیت بهتری در قبال چالش های ناشی از برنامه هسته ای ایران» قرار می دهد.
او با گفتن اینکه بعد از خروج دولت قبلی آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸، در برنامه هسته ای ایران کارهایی انجام شده است که در برجام[توافق هسته ای] ممنوع بود، ادعا نمود که زمان گریز هسته ای ایران به چند هفته یا کمتر از آن رسیده است و این «وضعیتی غیرقابل قبول» است.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه آمریکا هنوز به دنبال این است که ببیند ایران پایبندی به برجام را از سر می گیرد یا نه، اظهار داشت: اگر ایران به وضوح نشان دهد که قصدی برای انجام دادن این کار ندارد و توافقی که روی میز است با پیشرفت های مداوم ایران در برنامه هسته ای اش نادیده گرفته شود، ما مسیر دیگری در پیش خواهیم گرفت!
پرایس مدعی شد: ایران این سیگنال را به ما و به بقیه ی جهان می فرستد که هیچ علاقه ای به بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام ندارد.
وی در ادامه این کنفرانس خبری با اشاره به اینکه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا متعهد شده است که ایران هیچ گاه به یک سلاح هسته ای دست پیدا نکند، اظهار داشت: ما همچنان بر این باوریم که دیپلماسی موثرترین و بادوام ترین وسیله برای رسیدن به این هدف است.1401/04/29
12:29:11
0.0 از 5
3130
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام