مجلس ایران دات كام

طرح نگهبان محله چاره نوروزی برای کاهش سرقت

طرح نگهبان محله چاره نوروزی برای کاهش سرقت

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت که با اجرای طرح «نگهبان محله» هم جلوی سرقت منازل گرفته می شود و هم پلیس آزاد می شود تا گشت زنی های روزانه خودرا انجام دهد و جلوی کیف قاپی را بگیرد.


حسن نوروزی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به طرح پیشنهاداتی درباره عدم تناسب مجازات و جرم در مبحث سرقت و ضرورت افزایش مجازات سرقت و کیف قاپی با تکیه بر این که این اقدام مبارزه با معلول است و من مخالفم آن هستم، تصریح کرد: اعتقاد من این است که در سرتاسر کشور طرح «نگهبان محله» را اجرا کنیم؛ یعنی هر خیابان و کوچه و خانه ای مبلغی در حدود ۱۰- ۲۰ هزار تومان پرداخت کنند و کیوسک هایی برپا و نگهبانان محله در آن مستقر شوند؛ در این صورت جلوی سرقت گرفته می شود.

وی اظهار داشت: با اجرای طرح نگهبان محله پلیس آزاد می شود تا گشت زنی های روزانه خویش را انجام دهد و جلوی کیف قاپی را بگیرد.

بیشتر بخوانید:
هر آنچه باید در مورد جرم و مجازات «سرقت» بدانیم

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن اشاره به تعداد زندانیان در کشور تصریح کرد: ما نشسته ایم و فقط می گوییم که یک سارق را دو سال به زندان بیندازیم و دیگری را ۲۰ سال زندانی کنیم؛ این درحالی است که امروز تعداد زندانیان به ۲۴۰ هزار نفر رسیده است و داخل زندان ها را نمی توانیم کنترل نماییم و مشکلاتی در این حوزه بوجود آمده است.

نوروزی تصریح کرد: با اجرای طرح نگهبان محله در همه محله ها، خانه های خالی، خانه های محل فساد و خانه های مشکوک به بخش امنیتی شهر گزارش و کنترل می شوند. من چندی قبل طرح نگهبان محله را از تریبون مجلس اعلام کردم و اجرایی شدن آنرا دنبال خواهم کرد.
1401/04/20
20:16:31
0.0 از 5
3029
تگهای خبر: طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام