مجلس ایران دات كام
حیدری :

خدمت سربازی نباید حذف شود

خدمت سربازی نباید حذف شود

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: اگر به کل خدمت سربازی را حذف نماییم یا این که معافیت های سربازی را بیش از حد افزایش دهیم، دست نیروهای نظامی خالی می شود.شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که اعزام مشمولان به خدمت سربازی پایه و اساس قانونی دارد، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران کشور پهناوری است که هم همسایگان بسیار زیادی دارد و هم در حوزه دریا و خشکی مرز داریم، ازاین رو برای تأمین امنیت کشور به سرباز و کادر نظامی نیاز داریم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اشاره به این که ما در حوزه کادر نظامی مشکل نداریم، اظهار داشت: باید به این نکته توجه کرد که بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از منابع انسانی نیروهای مسلح از راه سربازان تأمین می شود. اگر ما به کل خدمت سربازی را حذف نماییم یا این که معافیت های سربازی را بیش از حد افزایش دهیم، دست نیروهای نظامی برای تأمین نیروی انسانی خود و دفاع از کشور خالی می شود.
نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی افزود: البته عده ای هستند که به هر علتی نمی توانند به خدمت سربازی بروند. برای مثال، امکان دارد فردی پیش از رسیدن به دوران سربازی یا در دوران دانشجویی ازدواج کرده و صاحب فرزند شده باشد که اگر در این شرایط به خدمت سربازی برود، قاعدتاً خانواده او گرفتار مشکل می شوند. از طرفی اگر افرادی با این شرایط به خدمت سربازی نروند، باز هم با یکسری محدودیت های دولتی و خدمات عمومی مواجه می شوند.
وی تصریح کرد: بر این اساس، مشمولان غایب سربازی باید تعیین تکلیف شوند. ما از دولت و ستاد کل نیروهای مسلح درخواست کردیم تا اصلاح لایحه قانون خدمت وظیفه عمومی را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عرضه کنند تا ما آنرا بررسی نماییم و آنچه خیر و صلاح مشمولان غایب سربازی و مملکت است، در صحن مجلس به تصویب برسد.
حیدری عنوان کرد: معافیت های سربازی باید در اصلاح لایحه قانون خدمت وظیفه عمومی مشخص شود. همینطور باید تعیین شود که معافیت های سربازی به چه تعداد و به چه علتی داده می شود تا خللی در انجام وظایف نیروهای نظامی وارد نشود. با این وجود، حتما باید مشمولان غایب سربازی تعیین تکلیف شوند.


منبع:

1401/04/17
20:20:06
0.0 از 5
3134
تگهای خبر: تصویب , خدمات , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴