مجلس ایران دات كام
نماینده مردم شوش در مجلس؛

مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه زودتر تعیین تکلیف شود

مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه زودتر تعیین تکلیف شود

نماینده مردم شوش در مجلس اظهار داشت: وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی باید وضعیت واگذاری مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه به شرکت توسعه و صنایع جانبی نیشکر خوزستان را تعیین تکلیف کند.محمد کعب عمیر در گفتگو با خبرنگار مهر بیان نمود: در ارتباط با تعیین تکلیف شرکت نیشکر هفت تپه و واگذاری آن به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان از وزیر اقتصاد طرح سوال شد که این وزیر با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام نمود که این مورد درحال ارزیابی است.
وی اظهار داشت: ارزیابی وزارت اقتصاد از وضعیت دوم مدیریتی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در تاریخ ۲۸ خرداد ماه سالجاری به اتمام رسید و بعد از آن مقرر شده که جلسه ای تشکیل گردد تا نسبت به وضعیت مالکیت شرکت نیشکر هفته تپه تصمیم گیری خواهد شد.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس اضافه کرد: این جلسه مقرر است با حضور وزیر اقتصاد، سازمان خصوصی سازی، مدیرعامل بانک ملی و صادرات بعنوان صاحبان سهام شرکت توسعه نیشکر خوزستان، هیئت واگذاری و بنده تشکیل گردد تا در همین جلسه با گزارشات واصله و ارزیابی های صورت گرفته مالکیت شرکت نیشکر هفت تپه به صورت قطعی به طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی استان خوزستان داده شود.
کعب عمیر افزود: این جلسه تابحال تشکیل نشده و پیگیری های زیادی برای تشکیل این جلسه از جانب معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی انجام شده اما تابحال نتیجه ای نداشته است.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس بیان نمود: اگر این بی توجهی از جانب وزیر اقتصاد ادامه داشته باشد، مجبور می شویم استیضاح وزیر را در دستور کار قرار بدهیم اما امیدواریم هرچه سریع تر به این مورد هم رسیدگی شود.
وی خاطرنشان کرد: هم بنده و هم معاون امور حقوقی مجلس مکاتباتی را با وزیر اقتصاد و سازمان خصوصی سازی داشتیم ولی تابحال نتیجه ای نداشته است.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس بیان نمود: مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه هم اکنون به صورت پیمان مدیریت به طرح توسعه نیشکر داده شده که از وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی انتظار می رود هرچه سریع تر با تشکیل جلسه ای مدیریت این شرکت را به صورت مالکیت قطعی به این شرکت انتقال دهد.
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، کعب عمیر در جلسه علنی روز چهارشنبه ۸ تیرماه سالجاری مجلس در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام نمود که در جلسه مورخ ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰ که با حضور معاون اول رئیس جمهور در مورد مبحث هفت تپه برگزار شد، مقرر شده که مدیریت شرکت هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر خوزستان واگذار و این مورد ظرف سه ماه تعیین تکلیف شود.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس در ادامه سخنانش تاکید می کند که دلیل این همه کوتاهی و کوتاهی سازمان خصوصی سازی در هیئت واگذاری چیست؟ قوه قضاییه باید به مبحث ورود کرده و با خاطیان هم برخورد کند.

1401/04/15
14:28:29
0.0 از 5
3077
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴