مجلس ایران دات كام
الهیان:

تحقق شعار سال باعث ارزآوری می شود

تحقق شعار سال باعث ارزآوری می شود

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: یکی از دلایلی که ایران توانسته است در مقابل تحریم ها پایداری و مقاومت داشته باشد، ظرفیت فارغ التحصیل و متخصص است که توانسته اند تحریم ها را خنثی کنند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، زهره الهیان تمرکز شعار سال را بر تولید دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: ظرفیت بی بدیلی در کشور دراین زمینه وجود دارد و این شعار نیز بموقع و به جا عنوان شد برای اینکه جمعیت جوان متخصص قابل توجهی از دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند که اگر این ظرفیت به سمت تولید دانش پایه و تشکیل شرکت های دانش بنیان هدایت شود، بطور قطع می تواند جهشی در راه اقتصاد کشور و تولید دانش پایه بوجود آورد که این مهم نیاز امروز جهان است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود بیش از شش هزار شرکت دانش بنیان، بیان کرد: این شرکتها توسط جوانان فارغ التحصیل تشکیل شده است و نیازی هم به سرمایه های کلان نداشته اند. در حقیقت چند جوان با چند سیستم و چند نرم افزار توانسته اند تولیدات مهمی را داشته باشند و خریدار آنها کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا است.
وی ارزآوری را از مهم ترین نتایج تحقق شعار سال دانست و بیان کرد: در کنار ارزآوری، نیاز داخل نیز تامین می شود. اگر ظرفیت موجود را حمایت نماییم و یا فقط موانع را از پیش پای آنها برداریم و به صورتی دستگاه های دولتی مانع آنها نشوند، جوانان فعال در زمینه شرکت های دانش بنیان راه را پیدا کرده و تحولی ایجاد می کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ایران در بعضی از رشته ها همچون فنی و مهندسی به اندازه آمریکای ۳۰۰ میلیون نفری نیروی متخصص و فارغ التحصیل دارد. اساساً یکی از دلایلی که ایران توانسته است در مقابل تحریم ها پایداری و مقاومت داشته باشد، ظرفیت فارغ التحصیل و متخصص است که توانسته اند تحریم ها را خنثی کنند.


منبع:

1401/04/13
10:19:49
0.0 از 5
3268
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳