مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون انرژی مجلس مطرح كرد:‏

راه اندازی مینی پتروپالایشگاه ها در دست بررسی می باشد

راه اندازی مینی پتروپالایشگاه ها در دست بررسی می باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام همدان نماینده مردم ملایر و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح تشکیل ‏شرکت ملی پالایش و پتروشیمی در کمیسیون انرژی به تصویب رسیده است، اضافه کرد: راه اندازی مینی ‏پتروپالایشگاه ها در نقاطی که ظرفیتش را دارند در دست بررسی و اقدام است.‏


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا؛ هادی بیگی نژاد شامگاه پنجشنبه نهم تیر ماه در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: طبق بررسی های انجام شده در مینی پتروپالایشگاه ها بین ۵ تا ۱۰ هزار بشکه در طول روز نفت به فرآورده های پتروشیمی تبدیل می شود، از طرفی این پروژه ها آب زیادی مصرف نمی کنند و آلودگی زیادی هم ندارند.
وی به اشتغالزایی بیشتر از ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم در مینی پتروپالایشگاه ها اشاره و اظهارکرد: در صدد هستیم این پروژه های راهبردی را در سطح کشور راه اندازی نماییم.


بیگی نژاد در ارتباط با تبدیل محصولات پتروشیمی به محصولات دیگر تصریح کرد: ایران بزرگترین تولید کننده متانول است و می تواند این محصول پرارزش را به سایر محصولات پرارزش دیگر تبدیل کند و اگر این مورد محقق شود در سطح کلان ارزآوری فراوانی دارد.
وی با اشاره به اینکه در سطح کشور ۲۷ میلیون تن فرآورده سنگین نفتی تولید می شود، خاطرنشان کرد: باید به جایی برسیم که ثروت موجود در کشور را تبدیل به پول نماییم.
بیگی نژاد با تکیه بر این که متاسفانه تابحال برای زنجیره ارزش نفت هیچ اقدام عملیاتی صورت نگرفته است، تصریح کرد: باید نگاه پتروشیمیایی به نفت شکل بگیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز کشور به برنامه ریزی برای اثرگذاری نمایندگان مجلس در سطح کشور نیازمند است، اظهار داشت: این امر زمانی محقق می شود که مردم مطالباتی در حد نمایندگی مجلس، از ما داشته باشند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه معمولا مردم مسائلی چون گازرسانی، برق رسانی، آبرسانی، آسفالت جاده ها، اشتغال زایی و عرضه خدمات عمرانی را از نمایندگان خود در مجلس انتظار دارند، اضافه کرد: ادارات هم برای کمک و مساعدت گرفتن از نمایندگان در همین راستا اقدام می کنن، در صورتیکه وظیفه اصلی ما نظارت و قانونگذاری است.
بیگی نژاد با تکیه بر این که باید مدل حکمرانی قسمت های مختلف کشور تغییر کند، اضافه کرد: روش اجرای مسائل بهداشتی و درمانی، مدل خدمات رسانی به جامعه پزشکی، مدل مدیریت خدمات رسانی در بخش کشاورزی، صنعت، معدن و غیره همگی باید گرفتار تغییر و تحول شود.
نماینده مردم ملایر با تکیه بر این که در طول دو سال حضور خود در مجلس تلاش کردم که در حوزه خدمات رسانی به شهرستان ملایر و همینطور در بحث نظارتی و قانونگذاری وظایف خویش را جلو ببرم، اضافه کرد: بنده در اکثریت جلسات مجلس حضور فعال داشتم و جلسات گوناگونی با وزارت خانه ها، گروه ها و فراکسیون های مختلف برگزار کردیم.
بیگی نژاد ضمن اشاره به این که در رای گیری هزار و۸۵۱ طرح مشارکت داشتم، ۴۴ تذکر به مسؤلان از سوی بنده داده شد و ۲۲ سوال از وزرای مختلف از سوی من عنوان شد، اضافه کرد: امضای ۱۰۰ سوال، حضور فعال در تمامی رای گیری های مجلس، چهار مورد ماده ۲۳۴ و شرکت در ۴۱ طرح مطرح شده از جانب سایر نمایندگان و بررسی و مطالعه آنها در کارنامه بنده وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه در مجلس یازدهم بحث رفع مشکلات معیشتی مردم در راس امور قرار داشته و دارد، اضافه کرد: از طرفی مبحث انرژی هسته ای و قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها یکی از مواردی بود که به آن پرداختیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: قانون مالیات بر خانه های خالی، ثبت قانون جهش دانش بنیان در مجلس یازدهم، پرداختن جدی به مسائل فرهنگی و حوزه خانواده و بانوان و مباحث حوزه سیاست خارجی هم در دستور کار مجلس یازدهم بوده است.
بیگی نژاد با اشاره به اینکه بحث آبرسانی از سد کلان به نتیجه رسید و بازدیدهای میدانی در ارتباط با کمیسیون انرژی از پالایشگاه ها، نیروگاه های برق، میادین نفتی و گازی و شرکتهای پتروشیمی جز عمل کرد بنده طی این دو سال به حساب می آید، اظهار داشت: همینطور بنده مسئول تکمیل زنجیره ارزش و ثروت آفرینی در کمیسیون انرژی مجلس هستم.
نماینده مردم ملایر در مجلس به اقدامات راهبردی انجام شده در حوزه خدمات رسانی به شهرستان اشاره و تصریح کرد: طبق برآوردهای انجام شده سال قبل بهترین سالم عملکردی و کاری در حوزه مدیریت برق به حساب می آید چونکه در این حوزه اقدامات راهبردی فراوانی در ملایر رقم خورد.
بیگی نژاد به تعویض ۱۲۲ کیلومتر سیم فرسوده به کابل های خودنگهدار در ۵ شهر و ۴۵ روستا، جابجایی ۵۰۲ تیر چراغ برق در ۵۸ روستا، اصلاح و تعویض ۱۳ پُست برق و جذب اعتباری افزون بر ۳۴ میلیارد تومان با پیگیری های انجام شده از جانب وی از مجلس شورای اسلامی به منظور رفع کمبودها و مشکلات توزیع برق ملایر اشاره نمود.
وی با اشاره به اینکه در بحث آبفا، اقدامات مهم و زیربنایی رقم خورد، اضافه کرد: آبرسانی از سد کلان، تکمیل پروژه بزرگ فاضلاب ملایر، دریافت چند ردیف ملی در حوزه آبرسانی روستایی شامل مجتمع ها آبرسانی در سد کلان، کریم آباد، ینگه کند، انوج، مهرآباد و جذب ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای تحقق ۲۱ پروژه آبرسانی در ملایر از دیگر اقدامات انجام شده به حساب می آید.
وی با تکیه بر این که انتقال پساب فاضلاب به بخش صنعت برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد، تصریح کرد: در بحث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی ملایر متاسفانه هنوز سرمایه گذاری پیدا نشده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه مقرر شده است در حوزه آبرسانی ۶۰ کیلومتر از ۳۶۰ کیلومتر پروژه شبکه آبرسانی ملایر بازسازی شود، اضافه کرد: سال جاری ۶۰ کیلومتر خطوط فرسوده شبکه آبرسانی اصلاح می شود.
بیگی نژاد به اقدامات صورت گرفته در بحث حوزه بهداشت و درمان در بعد کمی و کیفی اشاره و تصریح کرد: ردیف بودجه دانشکده پرستاری سال قبل مستقل شد و سال جاری چند رشته جدید در این مرکز آموزش عالی تاسیس شده است.
وی با اشاره به اینکه داشتن یک بیمارستان آموزشی و راه اندازی یک دانشکده پزشکی در شهر ملایر در دستور کار ما قرار دارد، اضافه کرد: رقم خوردن این دو مساله سبب رفت و آمد پزشکان متخصص و فوق تخصص به این شهرستان می شود.
نماینده مردم ملایر به تکمیل اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) و درحال تکمیل بودن اورژانس بیمارستان مهر و جذب پنج میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات دانشکده پرستاری اشاره نمود و اظهار داشت: توسعه معدن سرمک در دستور کار ما قرار دارد.
بیگی نژاد ضمن اشاره به این که هم اکنون ۴۰۰ نفر در این معدن مشغول فعالیت هستند، اضافه کرد: تجهیزات خط باطری سازی معدن سرمک خریداری شده و پیگیر مجوز آن هستیم.
وی با تکیه بر این که ما باید زنجیره فولاد سازی را تا بخش قطعه سازی در معدن سرمک پیش ببریم، چشم انداز خوبی را برای این حوزه پیش بینی نمود و اضافه کرد: در کارخانه کیان هم فاز جدید به نتیجه رسیده است.
نماینده مردم ملایر با تکیه بر این که از کارخانه هایی که در زمینه اشتغال زایی و توسعه خط تولید خود فعالیت می نمایند به صورت کامل حمایت می نماییم، اظهار داشت: از ۱۹ واحد تولیدی بازدید میدانی داشتیم و مشکلات آنها تا حدودی رفع شد، همینطور " ملایر" یکی از شهرستان های جامعه هدف بنیاد برکت است و در این حوزه ۱۰ روستا به منظور ایجاد پروژه های اشتغالزایی انتخاب شده اند.
وی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش عالی هم اقدامات راهبردی صورت گرفت، به خریداری دو میلیارد تومان تجهیزات و دریافت قول مساعد برای تأمین تجهیزات دیگر به ارزش سه میلیارد تومان در این حوزه اشاره نمود و اظهار داشت: تعمیر سینما فرهنگیان مراحل پایانی خویش را سپری می کند همینطور تعمیر اردوگاه فجر در اولویت برنامه های ما قرار دارد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس به دریافت حدود چهار میلیارد تومان اعتبار پارسال برای تجهیز دانشگاه ملایر اشاره نمود و اظهار داشت: ردیف دانشگاه فنی مهندسی هم ملی شد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه بانوان، یک کارگروه تخصصی در دفتر ارتباطات مردمی ما شکل گرفته است و کارگاه های آموزشی به منظور اشتغالزایی ویژه بانوان بدسرپرست و بی سرپرست به صورت مرتب برگزار می شود، اضافه کرد: دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تجهیزات برای این کارگاه ها خریداری کردیم.
بیگی نژاد با اشاره به اینکه در بحث محرومیت زدایی در سطح شهرستان ۳۵ گروه جهادی را راه اندازی کردیم و مساعدت های معیشتی و مالی از آنها داشتیم، تصریح کرد: در همین زمینه ۹۰۰ فقره تسهیلات به نیازمندان اعطا شد و ۱۰۰ واحد مسکونی با همکاری بنیاد علوی و کمیته امداد برای نیازمندان راه اندازی شد.
وی به مساعدت مالی انجام شده به ۳۰۰ نفر از مددجویان زیر پوشش بهزیستی اشاره و تصریح کرد: تعریض، اصلاح و بازسازی راه ملایر به سمت اسلامشهر آق گل یکی از اولویت های ما در حوزه راه و شهرسازی است و در این حوزه ۶۰ میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم.
بیگی نژاد با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۹ تا سال ۱۴۰۰، چهار هزار۶۵۰ نفر رجوع کننده به دفتر داشتیم و در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱، چهار هزار و۷۳۰ نفر از شهروندان در شهر و روستا به دفتر رجوع کردند، اضافه کرد: طی دو سال گذشته ۲۳۲ بازدید میدانی و ۵۶۰ جلسه و نشست تخصصی با مسؤلان کشوری با حضور بنده برگزار شد.
نماینده مردم ملایر در بخش دیگری از سخنان خود به دعوت از هلدینگ های مختلف برای بازدید و سرمایه گذاری در ملایر اشاره و تصریح کرد: توسعه "خوشه صنعتی پوشاک ازندریان" یکی از اولویت های کاری ماست و در این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه بعضی از پروژه های مهم ملایر به دلیل نبود مدیریت قوی، درجا می زند و هیچ رشدی ندارد، تصریح کرد: در بحث روستاها کارگروه تخصصی در دفتر ما شکل گرفته و سعی شده برای هر روستا شناسنامه تخصصی شامل ظرفیت و پتانسیل ها، مشکلات و کمبودها، جمعیت ها و سایر مسائل مربوطه تشکیل گردد.
نماینده مردم ملایر با اشاره به اینکه سال قبل برای بازبینی طرح هادی ۱۷ روستا اعتبار دریافت کردیم، اضافه کرد: همینطور پنج پروژه سالن های ورزشی مورد پیگیری قرار|گرفت که چهار مورد از این پروژه ها به بهره برداری رسید.
بیگی نژاد تصریح کرد: امسال ۲۵ روستای پر جمعیت ملایر شناسایی و مقرر شده علاوه بر اقدامات خدمات رسانی از جانب دستگاههای اجرایی، شخصا برای رفع مشکلات برق، آب و حوزه راه و جاده و طرح هادی آنها اعتبارات لازم را دریافت کنم، همینطور در کنار این اقدامات خدماتی، اجرای برنامه های فرهنگی و معنوی، پرداختن به مسائل بانوان و محرومیت زدایی در این ۲۵ روستا در دستور کار ما قرار دارد.
منبع:

1401/04/11
19:48:04
0.0 از 5
3213
تگهای خبر: آموزش , بازدید , بودجه , پیگیری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲