مجلس ایران دات كام
مالكی :

غرب حسن نیت خویش را نشان دهد

غرب حسن نیت خویش را نشان دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره آینده مذاکرات، اظهار داشت: غربی ها تعهدات خود در برجام را نادیده گرفتند و باید این دفعه حسن نیت خویش را در عمل نشان دهند.فداحسین مالکی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آینده مذاکرات، عنوان کرد: کشورهای اروپایی عضو برجام پس از خروج آمریکا از برجام تعهدات خویش را نادیده گرفتند و بر همین مبنا اعتماد ما به آنان کم شده است. آنان باید این دفعه حسن نیت خویش را در عمل ثابت کنند و نشان دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که غربی ها تعهدات برجامی خویش را فراموش کردند، خاطرنشان کرد: دیپلماسی تنها راه اجرای کامل برجام است و کشورهای غربی عضو برجام باید این مساله را مورد توجه داشته باشند.
وی بیان نمود: جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات خود پایبند بوده است، اما غربی ها به ما خسارت های زیادی زدند. مقامات غربی گاهی اوقات مواضع متناقضی اتخاذ می کنند، برای مثال اگر اظهارات آنان را بررسی نماییم، می بینیم گاهی از لزوم دستیابی به توافق حرف می زنند اما در عمل، اقدام ضدبرجامی انجام می دهند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید منافع ملت ایران در مذاکرات تأمین شود و جمهوری اسلامی ایران برای تأمین منافع ملی خود محکم ایستاده است.
مالکی متذکر شد: متأسفانه در سالهای گذشته به علت تمرکز بر ارتباط با غرب و مبحث برجام، فرصت های زیادی را از دست دادیم و حتی کشورهای منطقه و همسایه هم فراموش شده بودند اما خوشبختانه در دولت سیزدهم این نگاه وجود ندارد و شاهد تقویت روابط ایران با کشورهای همسایه و منطقه هستیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که بر مبنای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران باید همه تحریم های کشورمان لغو شود. مذاکرات باید به سمتی برود که خروجی آن، رفع تحریم ها باشد. لغو همه تحریم ها باید همراه با راستی آزمایی باشد و این مساله برای ما خیلی مهم است.
وی با تکیه بر این که مذاکرات باید برای ما نتیجه عملی و ملموس داشته باشد، اظهار داشت: ما مذاکره را برای مذاکره نمی خواهیم بلکه مذاکره را برای نتیجه می خواهیم. در دولت روحانی همه ظرفیت های کشور معطل نتیجه مذاکرات بود اما رویکرد دولت سیزدهم این گونه نیست و معطل مذاکرات نمی مانیم.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1401/04/09
12:05:00
0.0 از 5
3137
تگهای خبر: حكم , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام