مجلس ایران دات كام

تاکید کمیسیون انرژی مجلس بر کاهش همکاریهای فراپادمانی با آژانس

تاکید کمیسیون انرژی مجلس بر کاهش همکاریهای فراپادمانی با آژانس

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حمایت قاطع اعضای این کمیسیون از سیاست سازمان انرژی اتمی در مقابل قطعنامه شورای حکام آگاهی داد و اشاره کرد: کمیسیون انرژی بر کاهش همکاریهای فراپادمانی با آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید دارد.


مالک شریعتی نیاسر در گفت و گو با ایسنا؛ ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: کمیسیون انرژی امروز میزبان آقای کمالوندی از سازمان انرژی اتمی بود. در این جلسه تصمیمات و اقدامات اخیر سازمان انرژی اتمی کشور در مقابل اقدامات و زیاده خواهی های آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این نشست آقای کمالوندی گزارشی از روند طی شده منتهی به صدور قطعنامه شورای حکام را ارائه نمود. ایشان اصرار کرد ایران هم در زمینه فنی و هم در زمینه پادمانی مصمم به احقاق حقوق ملت است.
وی در ادامه اظهار نمود: اعضای کمیسیون نیز بعد از استماع گزارش آقای کمالوندی به اتفاق این قطعنامه را محکوم کرده و آنرا یک تصمیم سیاسی و متاثر از فشار سیاسی قدرت ها خارج از چهارچوب فنی قلمداد کردند. کمیسیون انرژی بر کاهش همکاریهای فراپادمانی ایران تاکید داشته و از سیاستی که برای جمع آوری همه دوربین ها آژانس درحال دنبال شدن است، حمایت می کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: بحث دیگری که در این جلسه عنوان شد درباب سند جامع افق ۲۰ ساله صنعت هسته ای کشور بود که به تصویب شورای عالی فناوری رسیده و ابلاغ نیز شده است. قرار شد جزییات این سند بطور کامل برای کمیسیون انرژی مجلس ارسال شده و نظارت کمیسیون بر اجرای این سند بصورت منظم اعمال گردد. ما حوزه هسته ای را یک صنعت می دانیم و باید زنجیره صنعت هسته ای بطور کامل محقق شود.
وی در ادامه اشاره کرد: توسعه نیروگاه های هسته ای مورد تاکید اعضای کمیسیون است. در این جلسه ضمن تشکر از تلاش ها سازمان انرژی اتمی بر ضرورت تامین مالی و حمایت بیش از برنامه های فنی و ارتقای توان نیروی انسانی سازمان تاکید گردید. نکته بسیار مهمی که در این نشست تاکید شد این بود که قانون اقدام راهبردی مجلس یازدهم برای لغو تحریم ها، مسیر را در مذاکرات به نفع ایران تغییر داد و دست ایران را در مذاکرات پر کرد. این قانون بسیار راهبردی بوده است. سازمان انرژی اتمی از اجرای این قانون گزارشی ارائه نمود. بر طبق این گزارش تمام تعهدات بخش فنی این قانون توسط سازمان هم در بخش تجهیزات و ماشین و هم در بخش مواد اجرائی شده است.
وی اضافه کرد: باتوجه به تهدیداتی که رژیم صهیونیستی نسبت به اماکن و دانشمندان هسته ای ما داشته است، بر صیانت از دانشمندان، اماکن و تجهیزات هسته ای کشور از طرف اعضای کمیسیون تاکید شد.1401/03/31
23:14:32
0.0 از 5
3023
تگهای خبر: ابلاغ , تصویب , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲