مجلس ایران دات كام
جلالی :

مجلس نباید رودرروی دولت باشد

مجلس نباید رودرروی دولت باشد

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت درحال اجرای یک طرح بزرگ اقتصادی می باشد و نباید دولت را در میدان جنگ اقتصادی تنها بگذاریم.حجت الاسلام حسین جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره عملکرد مجلس یازدهم طی دو سال گذشته، گفت: مجلس یازدهم متشکل از افرادی انقلابی، دغدغه مند و متخصص است و به جرأت میتوان اظهار داشت که مجلس تابحال چنین نیروهای توانمندی به خود ندیده بود. مجلس یازدهم ظرفیت زیادی در اختیار دارد، اما متأسفانه در طول این مدت فقط ۲۰ درصد از این ظرفیت استفاده شده است و باید از این ظرفیت بیشتر استفاده نمود.
وی اشاره کرد: قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت یکی از قوانین بسیار مهمی است که در مجلس یازدهم با تلاش نمایندگان به تصویب رسیده است اما ممکنست مردم درباره جوانب آن اطلاع کافی نداشته باشند که باید دراین زمینه اطلاع رسانی دقیق شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ساماندهی فضای مجازی یکی از مطالبات بسیار مهم می باشد و باید فضای مجازی قانونمند شود. متأسفانه عده ای نگذاشتند که مجلس شورای اسلامی این مساله را تعیین تکلیف کند. باید این مساله در این مجلس تعیین تکلیف شود.
جلالی با اعلان اینکه مجلس یازدهم در حوزه بهبود معیشت مردم اثرگذار بوده است، اشاره کرد: نمایندگان مجلس یازدهم دغدغه رفع مشکلات کشور را دارند و باید از ظرفیت همسویی مجلس و دولت نهایت استفاده را برد.
وی گفت: مرکز پژوهش های مجلس، قوه مفکره مجلس است و باید فعال تر شود. لازم است مرکز پژوهش های مجلس طرح ها و لوایح را به صورت دقیق و کارشناسی بررسی کند و بازوی مشورتی قوی و بسیار خوبی برای نمایندگان باشد.
نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مقام معظم رهبری عنوان انقلابی را به مجلس یازدهم دادند. ایشان به ما نمره ای دادند که باید خودمان را به این سطح برسانیم و همواره در این سطح بمانیم.
جلالی با اشاره به این که رای بالای مجلس به دولت سیزدهم یکی از نقاط قوت مجلس است، اظهار داشت: مجلس نباید رودرروی دولت قرار گیرد. دولت درحال اجرای یک طرح بزرگ اقتصادی می باشد، ما باید به دولت کمک نماییم و نباید دولت را در میدان جنگ اقتصادی تنها بگذاریم و نباید پشت دولت را خالی نماییم.
وی با اعلان اینکه طرح توزیع عادلانه یارانه ها عدالت اقتصادی را به دنبال دارد و همه باید به دولت در این جهت کمک نماییم، اظهار داشت: نمایندگان نباید در مقابل دولت بایستند و نباید به دنبال مچ گیری باشند.

1401/03/22
10:02:18
0.0 از 5
2881
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام