مجلس ایران دات كام
نماینده مردم پارس آباد در مجلس:

بارانداز ریلی اقتصاد اردبیل را متحول خواهد نمود

بارانداز ریلی اقتصاد اردبیل را متحول خواهد نمود

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: راه اندازی بارانداز ریلی در شمال استان اردبیل اقتصاد و تجارت استان اردبیل را متحول خواهد نمود.عباس جهانگیرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: به دنبال تشکیل کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان به ریاست وزیر راه و شهرسازی توافقات خوبی بین ایران و آذربایجان انجام شد تا شاهد بازگشایی مجدد گمرک بیله سوار و تردد مرزی در این منطقه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: فعال شدن گمرک بیله سوار به شکل همه جانبه می تواند آثار و نتایج مثبت اقتصادی را در منطقه به همراه داشته باشد که اساسا پیگیری این موضوعات بعنوان اولویت اصلی مد نظر خواهد بود.
نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما انتظار داریم همچون گذشته و پیش از ایام کرونا ترددهای مرزی بخصوص برای مسافران و گردشگران حوزه سلامت مورد توجه قرار گرفته و شرایط مطلوبی را در تبادلات مرزی شاهد باشیم.
جهانگیرزاده اضافه کرد: علاوه بر بازگشایی گمرک بیله سوار به روی مسافران هر ۲ کشور، مقرر شده تا با همراهی مسؤلان کشور آذربایجان بارانداز ریلی در پارس آباد بعنوان کانون تولید محصولات کشاورزی و فرآوری آن مورد توجه قرار گرفته و در این حوزه اقدامات اساسی صورت گیرد.
وی فعالیت فرودگاه پارس آباد را در کنار تردد مسافران به شکل هواپیماهای باری و حمل و نقل تجاری خاطرنشان کرد و تصریح کرد: در این حوزه هم مقرر شد تا تعداد پروازها بخصوص پروازهای حوزه حمل و نقل افزایش یابد.
جهانگیرزاده حضور کشت و صنعت مغان را در کشت فرا سرزمینی و همینطور عمران و آبادانی منطقه قره باغ و بازسازی این مناطق خاطرنشان کرد و افزود: در این حوزه هم رایزنی ها و تفاهم نامه های ۲ جانبه به امضا رسید تا از ظرفیت کشت و صنعت مغان در آن سوی مرز برای توسعه کشت و زرع نوین استفاده گردد.
نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی برگزاری جلسات منظم این کمیسیون را با هدف رفع موانع و مشکلات اقتصادی، تجاری و مرزی ایران و آذربایجان خاطرنشان کرد و بیان نمود: ادامه این روند می تواند آثار مثبتی را در اقتصاد استان به همراه داشته باشد.


منبع:

1401/03/20
14:44:44
0.0 از 5
3343
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام