مجلس ایران دات كام
بررسی تاثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت كالاها

ممبینی: بطور قطع افزایش قیمت بنزین بر قیمت كالاها و خدمات تأثیر دارد

ممبینی: بطور قطع افزایش قیمت بنزین بر قیمت كالاها و خدمات تأثیر دارد

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس اتاق اصناف كشور با اشاره به اشباع بودن بازار از كالاها تصریح كرد كه اصلاح قیمت بنزین تاثیری بر كالاهای موجود در سطح بازار نخواهد گذاشت، اما در حوزه حمل و نقل كشور تاثیراتی خواهد داشت.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، سعید ممبینی در جریان بررسی اصلاح قیمت بنزین بر قیمت كالاها و خدمات در جلسه امروز مجلس بیان كرد: وزرا مطالب و برنامه های خویش را برای كنترل بازار به دنبال افزایش قیمت بنزین در كشور مطرح نمودند امروز حدود ۱۴۰۰ اتاق اصناف در سطح كشور وجود دارد و از همان لحظات آغاز این طرح همگی به میدان آمده و دستور ستاد تنظیم بازار را برای تشدید نظارت ها به شكل جدی پیگیری كردند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: بطور قطع افزایش قیمت بنزین بر قیمت كالاها و خدمات تأثیر دارد، ولی در حوزه كالا با جدیت می توان اظهار داشت كه قیمت كالاهای موجود در سطح بازار افزایش نمی یابد؛ چون كه بازار در ركود بوده و از حیث كالا اشباع است.
رئیس اتاق اصناف كشور در ادامه خاطرنشان كرد: در حوزه خدمات هم بیشتر تأثیر بر حوزه حمل و نقل می باشد كه در این زمینه نگرانی های وجود دارد. در جلسات مختلف تعهداتی برای تامین بنزین سهمیه ای به فعالان در این عرصه داده شده است و اگر لازم باشد باید قیمت گذاری با نرخ منطقی و متناسب با افزایش قیمت سوخت در این بخش انجام گیرد.
ایشان در ادامه تصریح كرد: حدود ۴۰۰ هزار راننده تاكسی تلفنی در كشور داریم كه از ۱۰ روز گذشته كه قیمت بنزین افزایش یافته است حتی یك لیتر سوخت سهمیه ای دریافت نكرده اند. به هر حال تامین سوخت رانندگان از موضوعات مهمی است كه در جلسات مختلف بر آن تاكید گردیده است و از وزیر نفت می خواهیم در این زمینه همكاری لازم را داشته باشند.
منبع:

1398/09/04
12:06:50
5.0 از 5
10741
تگهای خبر: پیگیری , خدمات , طرح , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴