مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون اجتماعی مجلس:

خسارت های سیل مرگ بار ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ کلیبر هنوز پرداخت نشده است

خسارت های سیل مرگ بار ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ کلیبر هنوز پرداخت نشده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: خسارت های سیل مرگ بار ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ کلیبر هنوز پرداخت نشده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حسین حاتمی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری کلیبر با اشاره به اینکه شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند به سبب دوری از مرکز، پراکندگی روستاها، کوهستانی، جنگلی و صعب العبور بودن راه ها از محرومیت شدید رنج می برند و بعنوان نمونه در زمینه ی راه و ماشین آلات از میانگین استانی، یک به سه فاصله داریم که نیازمند رسیدگی بیش تر است، اظهار داشت: ردیف بودجه ی بزرگراه تبریز - اهر برای تداوم تا کلیبر و خداآفرین اصلاح شده و تخصیص اعتبار آن مطالبه ی جدی ماست.
حاتمی اشاره کرد: پنج شنبه ها کاروان خودرویی گردشگران در فاصله ی اهر تا کلیبر ترافیک زنجیره ای بزرگی به وجود می آورد که خطر تصادف به همراه دارد.
وی با اشاره به بافت روستایی و عشایری شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند اشاره کرد: عشایر ۲ درصد جمعیت استان را شامل می شوند که ۸۰ درصدشان در شهرستان های ما مستقرند. ۲۰ درصد هم راندمان دارند. در توزیع عادلانه ی منابع این مساله مد نظر قرار نمی گیرد و راندمان آنها در تخصیص اعتبارات نادیده گرفته می شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه؛ شهرستان های ما از سرمایه گذاری نهادهای بزرگ دولتی و نیمه دولتی هیچ بهره ای نبرده اند، اظهار داشت: خداآفرین و هوراند بیمارستان ندارند و تنها برخورداری شان درمانگاهی است که خود خسته و بیمار است و بیش ترین مدارس کانکسی استان را ما داریم.
حاتمی با انتقاد از عدم پرداخت خسارت های سیل مرگ بار ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ و اجرا نشدن مصوبات سفر هیأت عالی دولت و مجلس هم انتقاد نمود و اظهار داشت: قرار بود ۶۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض و همین قدر تسهیلات برای جبران خسارت سیل در زمینه ی کشاورزی پرداخت گردد، که نشد. نجابت مردم ما که درگیری و جنجال نکردند، این نیست. این خیلی بد است که تا در کشور سر و صدایی نباشد، کسی پاسخ گو نیست.
نماینده کلیبر افزود: جوانان ما برای کارهای فرهنگی - هنری، مکان مشخصی ندارند. تکمیل ساختمان مجتمع فرهنگی - هنری و زمین ورزش چمن مصنوعی ندارند. قطب گردش گری شمال غرب کشور، زیرساخت ندارد و آب گرم متعلق گرفتار حاشیه و مسائل اجتماعی است که حل و فصل این ها نیازمند اراده ی جدی و پی گیری است.
حاتمی با اشاره به مشکلات شهرداری های جدیدالاحداث خداآفرین و هوراند اظهار داشت: شهرداری ها گرفتارند و با وجود کلی مطالبات انباشت شده، آهی در بساط ندارند. ۱۰ میلیارد برای هر کدام از ۲۳ هزار میلیارد تومان اعتبار این سفر چیزی نیست اما می تواند در گره گشایی مشکلات آنها عمیقاً کارساز باشد.
نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند با اشاره به اینکه حجم مستغرق سدهای خداآفرین و قیزقلعه سی و سد عمارت بیشتر از بهره مندی ماست و ما شده ایم مخزن استان اردبیل، از دولت خواست: زمینهای کشاورزی شهرستان های کلیبر و خداآفرین باید از سه راهی اسکانلو تا دشت آبش احمد از آب سدهای خداآفرین و قیزقلعه سی بهره مند شوند.

1401/03/15
12:56:30
0.0 از 5
3111
تگهای خبر: بودجه , دولت , مجلس , مصوبات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵