مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون داخلی مجلس تأكید كرد؛

ضرورت ورود چای به بورس

ضرورت ورود چای به بورس

عضو کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس با تاکید بر ضرورت ورود چای به بورس، اظهار داشت: قیمت گذاری نباید در اختیار افراد محدود باشد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، رسول فرخی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به روند ساخت سد دیلمان، اظهار نمود: حدود ۵۰ سال است که مردم منتظر ساخت این سد هستند و رایزنی ها انجام شده و مقرر است تا اختتام خردادماه یا اوایل تیرماه کلنگ زنی این پروژه صورت گیرد.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اعلان اینکه اعتبار ۲۵ میلیارد تومانی برای تجهیز کارگاه سد دیلمان لحاظ شده است، اشاره کرد: برای تسریع در روند کار این پروژه نیازمند ورود بخش خصوصی هستیم.
وی با اعلان اینکه چای محصول راهبردی استان گیلان است، افزود: بخش اعظمی از شهرستان های سیاهکل و لاهیجان تک محصولی است پس رایزنی هایی درباب افزایش پشتیبانی از چایکاران انجام گرفته و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای بحث خرید تضمینی چای در بودجه لحاظ شده است.
فرخی اشاره کرد: در امتداد پشتیبانی از چایکاران ۲۰۰ میلیارد تومان به صندوق چای اختصاص یافته تا بصورت وام بدون بهره به چایکاران اعطا شود و دراین زمینه روند رو به جلویی داریم.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ورود چای به سمت بورس، اظهار داشت: قیمت چای نباید تنها در اختیار افراد معدودی باشد و ورود این محصول به بورس زمینه افزایش فعالیت چایکاران را فراهم می آورد.
وی با اعلان اینکه با اعتبارات دولتی نمی توان مشکل آب و فاضلاب را حل کرد، بیان کرد: البته مکاتبات اولیه برای گرفتن وام انجام شده اما مشکل فاضلاب شهرستان سیاهکل و لاهیجان فقط بوسیله بخش خصوصی حل می شود.

1401/03/14
13:52:23
0.0 از 5
3209
تگهای خبر: بودجه , دولت , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵