مجلس ایران دات كام
نماینده شیراز و زرقان در مجلس:

منابعی که از فارس خارج می شود باید به استان بازگردانده شود

منابعی که از فارس خارج می شود باید به استان بازگردانده شود

به گزارش مجلس ایران دات کام فارس نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس اظهار داشت: منابعی که فارس خارج می شود باید به استان بازگردانده شود تا بوسیله آنها واحدهای بزرگی مثل آی. تی. ام. سی و آی. تی.آی که در گذشته منشا تحول بودند احیاء شوند.


ابراهیم عزیزی عصر چهارشنبه ۱۱ خرداد در نشست فعالان اقتصادی و تشکل های بخش خصوصی فارس با وزیر اقتصاد درخواست کرد: مطالبی که از طرف فعالین اقتصادی فارس عنوان شد جمع آوری و کمیته ای در وزارت اقتصاد برای پیگیری این مسائل تشکیل و ۶ ماه بعد خروجی این جلسه گزارش شود.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با اعلان اینکه به موضوع واگذاری تعدادی از واحدهای صنعتی استان در گذشته توجه جدی شود برای اینکه استان فارس از این جهت لطمه جدی دیده است، اظهار نمود: واحدهای بزرگ ما مثل آی. تی. ام. سی، آی. تی.آی، کارخانه نوبت نباتی نرگس شیراز و کارخانه آزمایش به حراج گذاشته شد و مشکلاتی زیادی برای جامعه کارگری فارس ایجاد کرد.
عزیزی با اعلان اینکه انتظار داریم که سازمان خصوصی سازی پرونده این واگذاری ها را باردیگر بازگرداند و بررسی کند و جاه هایی که خلاف ضوابط و مقرارت بوده یک بررسی جامع شود، اظهار داشت: درخواست داریم که واگذاری های فارس از دهه ۶۰ به بعد مورد بررسی جامع قرار گیرد.
او بیان کرد: منابعی که استان خارج می شود باید به استان بازگردانده شود تا بوسیله آنها واحدهای بزرگی مثل آی. تی. ام. سی و آی. تی.آی که در گذشته منشا تحول بودند احیا شوند.
جعفر قادری نیز در این جلسه خواهان حضور پررنگ تر و موثرتر وزیر اقتصاد در میان فعالان اقتصادی شد و اظهار نمود: رشد ۸ درصدی که شما هدفگذاری کرده اید الزاماتی دارد با این مسیری که دارید می روید به رشد ۴ درصدی هم نمی رسید.
او با اعلان اینکه در بحث تسهیل در فضای کسب وکار دولت باید جدی تر وارد شود برای اینکه الان سیستم اداری ما قفل است باید یک خورده دراین زمینه جرات و جسارت به خرج داد، اضافه کرد: حقوق گمرکی و سود تجاری را به فوریت فرستادین به مجلس ولی باید در جلسه سران قوا ببرید و تعیین تکلیف کنید تا فعالان اقتصادی را نجات دهید.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با اعلان اینکه وام ودیعه مسکن، وام ازدواج و غیره زمانی باارزش است که اشتغال و تحرک اقتصادی باشد، اضافه کرد: رر بحث افزایش حداقل حقوق، روند شورای عالی کار باید سریع اصلاح گردد شما می گویید سه تا نماینده کارگر، سه تا نماینده کارفرما، وزیر تعاون و دوتا نماینده پیشنهادی به تصویب هیئت دولت در شورای عالی کار حضور داشته باشد ولی بجای این دونفر باید وزیر اقتصاد و رییس برنامه و بودجه حضور یابند برای اینکه بخش عمده ای از کارگران در بخش دولتی است.
او بیان کرد: استان فارس استان نفت خیز و گازخیز است ولی از گاز سهم ۳ درصد نداریم که باید در برنامه ششم مدنظر باشد.
قادری با اعلان اینکه نسبت تسهیلات به سپرده های بانکی ما در فارس خیلی پایین است که یکی از دلیلهای آن عدم همراهی بانکهای خصوصی است از وزیر اقتصاد درخواست نمود که این مساله را در تهران حل و فصل کند.
حسین حسین زاده، نماینده مردم لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بیان کرد: رشد نقدینگی از سال ۵۷ تا حالا ۱۵ هزار برابر و رشد دلاری نیز ۴ هزار برابر شده است یعنی حدودا نزدیک به رشد نقدینگی در تولید شده است.
او اظهار نمود: انقدر پول بدون پشتوانه چاپ شده و نقدینگی زیاد شده است که اگر با همین فرمان جلو برویم پیش بینی می شود که در سال ۱۴۰۴ به نقدینگی به ۱۹ هزار همت برسد و این یعنی نرخ دلار حداقل باید ۴ برابر باشد.
حسین زاده با اعلان اینکه الان صادرات صنایع تبدیلی و کشاورزی نزدیک به صفر است و اگر با همین فرمان برویم اقتصاد کشور با چالش روبه رو می شود، اظهار داشت: ما عراق، افغانستان و همسایه های خودرا می بینیم یعنی امتحان الهی فقط برای ایران است؟ بدین سبب لازم است که وزارت اقتصاد با کمک فعالین بخش خصوصی برنامه بلندمدت برای بهبود اقتصاد کشور داشته باشد.
منبع:

1401/03/12
23:31:05
0.0 از 5
3323
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳