مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون امورداخلی كشور:

شناسایی ساختمان های ناایمن به تنهایی کافی نیست

شناسایی ساختمان های ناایمن به تنهایی کافی نیست

به گزارش مجلس ایران دات کام یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها اظهار داشت: عرضه فهرست ساختمان های ناایمن به تنهایی کافی نیست، بلکه باید سیاست های تشویقی در کنار اقدامات نظارتی اعمال شود تا مالکان ساختمان ها برای ایمن سازی ساختمان ها گام بردارند.


محمد حسن آصفری در گفتگو با ایسنا، درباره درس هایی که باید از ریزش ساختمان متروپل در آبادان آموخت، بیان نمود: در مبحث ریزش ساختمان متروپل در آبادان در وهله اول باید سازمان نظام مهندسی و سایر دستگاههای نظارتی متولی پاسخگو باشند که چگونه به ساختمانی که بنای آن استقامت ندارد مجوز افزایش طبقات داده شده است و مجوز ساخت ۴ طبقه به ۱۰ طبقه تغییر کرده است؟
وی تصریح کرد: باید در مرحله نخست با متخلفان برخورد شود تا درسی برای دیگران باشد.
این عضو کمیسیون امور داخلی در ادامه اظهار نمود: متروپل تنها ساختمان غیرمستحکم در سطح کشور نیست و از نظر بنده تنها با شناسایی نمی توان جلوی بحران های آینده را گرفت. امروز لیستی اعلام شده که حدود ۱۳۷ ساختمان ناایمن داریم اما به باور بنده این رقم بسیار بیشتر است.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: باید در کنار اقدامات دستگاههای نظارتی، سیاست های تشویقی نظیر تخصیص تسهیلات در نظر گرفته شود تا خود مردم و مالکان ساختمان های تجاری و مسکونی به سمت ایمن سازی و مستحکم سازی ساختمان ها حرکت کنند. امروز تنها پاساژ یا ساختمان های بلند مرتبه ناایمن در سطح کشور وجود ندارد بلکه حتی بسیاری از ساختمان های مسکونی که در حاشیه شهرها ساخته شده اند، با کوچک ترین لرزش یا فشاری فروخواهد ریخت و یک بحران بوجود می آورد.
آصفری در انتها تصریح کرد: باید به نحوی سیاستگذاری در این عرصه صورت گیرد که مالکان ساختمان ها ملزم به ایمن سازی ساختمان های ناایمن شده و در عین حال تسهیلات و امکانات لازم هم در اختیار آنان قرار داده شود.
منبع:

1401/03/10
21:13:58
0.0 از 5
3400
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام