مجلس ایران دات كام
بابایی كارنامی:

رئیس جمهور، قانون رتبه بندی معلمان را تعیین تکلیف کند

رئیس جمهور، قانون رتبه بندی معلمان را تعیین تکلیف کند

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که طرح رتبه بندی معلمان مصوبه قانونی می باشد از روسای قوای مجریه و مقننه خواست تا اجرای این طرح را پیگیری کنند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، علی بابایی کارنامی در جلسه امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به برگزاری انتخابات هیئت رئیسه سومین اجلاسیه مجلس یازدهم با تبریک به رئیس و اعضای هیئت رئیسه منتخب خطاب به آنها اظهار داشت: رای هایی که به شما داده شده دارای این پیام است که در اجلاسیه سوم شأن مجلس یازدهم با عنایت به اهدافی که دارد حفظ شود و افرادی که بعنوان کاندیدا ثبت نام کردند اما رای نیاورند هم در درون ساختار مجلس هستند و آرزوی توفیق برای آنها هم داریم.
وی ضمن اشاره به قرائت گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد آخرین وضعیت پرداخت مبلغ یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا و نحوه توزیع منابع اختصاص یافته از این محل با استناد به مواد ۲۲ و ۲۱۲ آئین نامه داخلی مجلس در تذکری تصریح کرد: تحقیق و تفحص یکی از ابزارهای مترقی آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در جهت صیانت از حقوق ملت ایران است. مقام معظم رهبری در شرایط بسیار حساس برای مدیریت و مقابله با بیماری کرونا و دفاع از سلامت مردم یک میلیارد دلار اختصاص دادند، اما متاسفانه در استان ها گزارشاتی دریافت کردیم که حق خیلی از افراد همچون کادر درمان تضییع شده است و خیلی از مردم ایران در این رابطه شکایت دارند و دولت و وزیر سابق بهداشت و درمان و سازمان برنامه و بودجه در این حوزه خوب عمل نکرده است.
این نماینده مجلس اضافه کرد: از رئیس مجلس درخواست دارم با عنایت به این که تحقیق و تفحص در این رابطه را ترک کردیم، این مورد را بعد از شروع به کار اجلاسیه سوم مجدد در اولویت بررسی قرار دهد. مردم باید بدانند که یک میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی برای مقابله با بیماری کرونا با اذن رهبری اختصاص یافت در کجا هزینه شده است و افرادی که واردات واکسن را مشروط به برجام و توافقات می کردند، باید الان پاسخگو باشند. نکاتی که در گزارش امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات آمده اقناع کننده نبود. ما نمایندگان باید پاسخگوی مردم باشیم و شأن مجلس هم بسیار مهم می باشد.
بابایی کارنامی همینطور ضمن اشاره به مطالبات فرهنگیان تصریح کرد: معلمان در حوزه انتخابیه درمورد اجرای طرح رتبه بندی از ما سوال می کنند، این مورد مصوبه قانونی بوده، اما اظهارنظرهای متفاوتی از اجرای آن شنیده می شود، بنابراین رئیس جمهور دولت سیزدهم یک مرتبه برای همیشه این مورد را تعیین تکلیف کرده و رئیس دستگاه قانونگذاری هم این مورد را پیگیری کنند تا این اقدام مجلس یازدهم در جهت احقاق حقوق معلمان که برای نخستین بار پس از انقلاب در حال انجام می باشد، محقق شود.
آخر پیام


1401/03/04
11:07:11
0.0 از 5
3472
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳