مجلس ایران دات كام
با موافقت نمایندگان؛

کلیات طرح اصلاح جداول محرومیت زدایی در بودجه تصویب گردید

کلیات طرح اصلاح جداول محرومیت زدایی در بودجه تصویب گردید

به گزارش مجلس ایران دات کام نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح جداول محرومیت زدایی در بودجه ۱۴۰۱ موافقت کردند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۳ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، با ۱۸۷ رای موافق، ۲۹ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در صحن، با کلیات طرح اصلاح ذیل جدول ۴-۲۴ محرومیت زدایی تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موافقت کردند.
محمدمهدی مفتح در این مورد، اظهار داشت: در بودجه سال ۱۴۰۱ آمده است که برای هر استان مبلغ یکصد میلیارد تومان در جهت محرومیت زدایی در نظر گرفته شده است، اما در این قانون از هر استان یک شهرستان را تعیین کرده اند که این یکصد میلیارد تومان به صورت کامل برای آن شهرستان تخصیص یابد و در آن شهرستان صرف محرومیت زدایی شود.
وی بیان نمود: در هر استان مناطق محروم، مناطق گوناگونی وجود دارد که از نظر جغرافیایی پراکنده هستند و گستردگی دارند. این مورد باید اصلاح گردد.
نمایندگان مجلس در جلسه بعدی وارد بررسی جزئیات این طرح خواهند شد که ماده واحده آن به شرح زیر است:
متن ردیف (۸) جدول (۴-۲۴) محرومیت زدایی جداول تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ به شرح زیر اصلاح می شود:
اعتبار ستون تبصره (۱۴) محرومیت زدایی جدول (۱۰- ج) استانی بعد از تائید شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه ریزی شهرستان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهیاری روستاها، صرف تهیه و اجرای طرح های هادی و بهسازی روستایی و آسفالت معابر روستاها می شود.


1401/03/03
15:19:11
0.0 از 5
473
تگهای خبر: بودجه , تصویب , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام