مجلس ایران دات كام
در سیستان و بلوچستان

نطق محمد باسط درازهی درباره سهمیه خودرو های دوگانه سوز

نطق محمد باسط درازهی درباره سهمیه خودرو های دوگانه سوز

نماینده مردم سراوان در مجلس با بیان این كه سیستان و بلوچستان از كمترین امكانات حمل و نقل عمومی برخوردار نیست اظهار داشت: مسافت از شمال این استان تا جنوب آن ۱۲۰۰ كیلومتر است و فقط یك پمپ گاز سی ان جی وجود دارد.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، محمد باسط درازهی در جلسه علنی بامداد امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: افزایش ناگهانی قیمت بنزین مبحث نطق من را تغییر داد چونكه مطالبه روز مردم ایران است. می خواهم بگویم كه چرا و چگونه دولت، بدون مشورت با مجلس در شب جمعه و بدون جلب نظر مردم و اقناع نمایندگان آنها این سیاست را بدون آمادگی اجتماعی و ایجاد بسترهای مورد نیاز، انجام داد.
نماینده مردم سراوان در مجلس با استناد به سخنان امام خمینی (ره) به در راس بودن مجلس تصریح كرد و اظهار داشت: مگر قرار نبود كه سیاست های اقتصادی در جهت پول پاشی نباشد كه تا بودجه ای كه تورم ساز است فشار بر قشر فقیر بیشتر شود؟ مگر قرار نبود كه طبق قانون و مصوبه مجلس افزایش قیمت بنزین به صورت تدریجی افزایش یابد؟ جلب نظر مردم و اقناع آنها و همینطور حمایت نخبگان مقدمه اجرای این طرح بود كه مغفول واقع شد.
وی ضمن تاكید به توجه به دغدغه های مردم دیگر استان ها اظهار داشت: استانی مثل سیستان و بلوچستان حتی از كمترین امكانات حمل و نقل عمومی برخوردار نیست مسافت از شمال سیستان و بلوچستان تا جنوب استان حدود ۱۲۰۰ كیلومتر است نه راه آهن، نه قطار در سطح استان و نه مترو و نه ناوگان حمل و نقل درون شهری در داخل استان وجود دارد. در كل استان فقط یك پمپ گاز سی ان جی وجود دارد. جای تعجب است كه چرا سهیمه خودرو های دوگانه سوز در این استان ۳۰ لیتر است؟
درازهی با بیان این كه برداشت سوخت در سیستان و بلوچستان محدود است اظهار داشت: این محدودیت برخلاف تمام استان های كشور است این در شرایطی است كه با توجه بعد مسافت نمی توان بیشتر از ۲۵۰ لیتر برداشت كرد. این خود نشان دهنده تعبیضی فاحش است. مركز سیستان و بلوچستان همینطور هنوز گازرسانی نشده است.
نماینده مردم سراوان در مجلس خطاب به رئیس جمهور در مورد مشكلات و مسائل معلمان اظهار داشت: چندین وزیر آموزش و پرورش قول اجرای طرح رتبه بندی معلمان، آموزش زبان های بومی و محلی در آموزش و پرورش، رفع مشكلات نهضتی ها، خرید خدمتی ها و حق التدریسی ها را داده بودند اما اقدامی نشده است. معلمان، زیر فشارهای اقتصادی له می شوند و كسی صدای آنها را نمی شنود.
درازهی در انتها نطق خود خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: ما مسلمان هستیم و به قرآن اعتقاد داریم و می دانیم كه ربا جنگ با خدا است. جمع كثیری از مردم هیچ گونه فعالیت اقتصادی نداشته و فقط مبلغی را در بانك پس انداز می كند و رباخواری می كنند این خطر بزرگ بیشتر از هر استعمار و استكباری ما را تهدید می كند. بنابراین بانكداری اسلامی باید سرلوحه كار قرار بگیرد از مجلس می خواهم در این امر پیشگام شود. 


منبع:

1398/09/03
15:08:42
5.0 از 5
11666
تگهای خبر: رپورتاژ , طرح , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲